انواع ویزاهای آمریکا

در این مقاله در خصوص انواع ویزاهای آمریکا توضیحاتی ارائه می دهیم . چنانچه قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارید می توانید با متخصصین توانمند ما در این حوزه مشاوره گرفته و بهترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا را انتخاب نمایید. حتما این مقاله را تا انتها خوانده و در صورت تمایل می توانید با شماره ۰۹۰۲۱۵۱۷۲۷۱ در این خصوص مشاوره نمایید ..

در ابتدا باید بگوییم ویزاهای امریکایی به چند بخش ویزاهای توریسیتی و مقالات خانواده (tourism and visit )ویزاهای کار (business) ویزای استخدام employment ویزای تحصیلی و تبادل دانش study and exchenge  ویزای مهاجرت immigration و دسته های دیگر ویزاها تقسیم  می شوند. بدهی است که مجموعه ما دانش بالایی در این حوزه داشته و می تواند در بهبود کسب و کار شما و آرزوی مهاجرت برای شما کمک کننده باشد. می توانید با شماره ما ۰۹۰۲۱۵۱۷۲۷۱ در این زمینه تماس بگیرید

ویزای توریستی و ملاقات

علی الاصول برای اتباع خارجی که می خواهند به صورت توریستی به آمریکا سفر کنند ویزای توریستی یا همان ویزای بازدید کننده نیاز می شود. این ویزا حسب مورد ویزای b2یا b1 نامیده می شود. البته اشخاصی نیز وجود دارند که بدون اخذ این ویزا می توانند سفر توریستی به امریکا داشته باشند لیکن ما در این مقاله این موضوع را بررسی می کنیم .

عموما اشخاصی که برای گذراندن تعطیلات یا دیدن خانواده و دوستان یا درمانهای پزشکی می خواهند به کشور آمریکا سفر کنند از این ویزا استفاده می کنند. در مقاله ای کامل در خصوص  بررسی کامل این ویزا ، اینکه چگونه در خواست می شود ، هزینه ها و مدارک مورد نیاز این ویزا توضیحاتی ارائه می دهیم.

البته شهروندان یک سری کشور ها می توانند برای برای سفر های کوتاه بدون نیاز به ویزا از  برنامه vwp  استفاده نمایند . که در مقاله ای جامع و کامل به بررسی آنها نیز می پردازیم .

نکته :شهروندان کانادایی و برمودایی برای مهاجرت به امریکا به ویزای توریسیتی احتیاجی ندارند.لازم به ذکر است شهروندان تایوان نیز شامل استفاده از سفر بدون نیاز به ویزا vwp  می شوند .

این مقاله را بخوانید:وکیل حقوقی در ایتالیا

ویزای بیزنس یا کسب و کار

یکی از انواع ویزاهای آمریکا ویزای بیزنس bussiness   برای تمام خارجی هایی هست که می خواهند برای تجارت کردن وارد آمریکا شوند. البته ممکن است افرادی برای تجارت کردن نیاز به این ویزا نداشته باشند. این ویزا نیز در دسته ویزاهای گروه b  یا همان ویزای بازدید از آمریکاس.

مصدایق این ویزا شامل شرکت در جلسات بیزنس و کاری یا مشاوره ، شرکت در کنفرانس های تجاری یا مذاکره برای انعقاد قرارداد می شود . همانطور که گفته شد این ویزا در دسته گروه B است که عموما برای سفر به امریکا جهت تجارت های موقت استفاده می شود .که در مقاله ای کامل در خصوص هزینه ها ، مدارک مورد نیاز و مستندات مربوطه توضحاتی ارائه می دهیم.

همانطور که گفته شد شهروندان یک سری از کشور ها نیز نیاز به این ویزا ندارند و از برنامه های vwp استفاده می کنند. شهروندان کشور هایی همچون کانادا برمودا و تایوان

ویزای کارگری یا employment

در این نوع ویزا نیز افرادی که برای کارگری موقت  می خواهند به طور قانونی وارد آمریکا شوند استفاده می شود. در این نوع ویزا باید طبق گروههای کاری مخصوص به خود انجام شود. این نوع ویزا که ویزای کار موقت hlopq  نیز گفته می شود ،باید در مقاله ای کامل در این خصوص و مستندات مورد نیاز هر یک صحبت شود. یکی دیگر از شاخه های این ویزا ویزا j  یا exchenge  می باشد که خاص معلمان حرفه های خاص ،اساتید دانشگاهها ،سفرهای کاری و علمی برای تبادل نظرات می باشد.

همچنین نوع دیگری از ویزا به نام L برای رسانه های خارجی خبرنگار ها ی رادیو و تلویزیون هست که در  مقاله ای اجمالا بررسی می کنیم.یک سری مدیران وکارمندان کشور های طرف معاهده با ایالات متحده آمریکا نیز می توانند تحت عنوان ویزای گروه e  ویزای معامله گران و سرمایه گذاران طرف معاهده  و ویزای کارگران حرفه ای نفتا در این خصوص شرکت نمایند. در مقاله ای کامل در این خصوص توضحاتی ارائه می دهیم .

ویزای تحصیلی یا مبادله ای

این نوع ویزا نیز برای تحصیل دانشجویان خارج از کشور و مبادله دانشجو می باشد.این نوع ویزا نیاز به این دارد که حامی مربوطه در آمریکا،آن دانش آموز یا بازدید کننده را مورد ساپورت و پذیرش داشته باشد. یک نوع این ویزا ویزای دانشجویی است که برای تحصیلات اکادمیک و حرفه ای انجام می شود. که در مقاله ای کامل در این خصوص توضیح می دهیم. این نوع ویزا به ویزای fm  معروف می باشد. همچنین ویزای دیگر ویزای j  می باشد که برای شرکت در دوره های بخصوص است.

نوعی دیگر این ویزا ویزای گروه b  می باشد که  برای بازدید از مدارس  در قبل یا طول فرایند در خواست یا شرکت در دوره های کوتاه تفریحی بدون اعتبار برای این مدارس می باشد که در مقاله ای به طور کامل در این خصوص نیز توضیح می هیم .

ویزای مهاجرت

نوع دیگر از انواع ویزاهای آمریکا این ویزا مخصوص کسانی است کی می خواهند به کشور آمریکا سفر کنند یا اسپانسر شخصی بشوند .این ویزاها نیز شامل ویزاهای خانوادگی (مخصوص کسانی که خانواده ایشان در ایالات متحده آمریکا سیتیزن هستند یا گرین کارت دارند .ویزاهای استخدامی برای اشتغال دائم یا سرمایه گذاری کارافرینان و یا فرزند خواندگی که شامل پذیرش یتیمان  از خارج آمریکاست  می شود . در مقاله ای کامل در این خصوص توضیحات کامل ارائه می دهیم . لازم به ذکر است بر طبقه فوق اداره خدمات شهروندی مهاجرت آمریکا uscis  انجام و نظارت می کند .

سایر انواع ویزاها

علاوه بر موارد فوق ویزاهای دیگر مثل ویزای ترانزیت ,ویزای بازدید کننده گروه b ویزای vwp ویزای درمانی پزشکی ،سفرهای دولتی نمایندگان دول خارجی ،برخی نظامیان خارجی،دیپلمات ها ، مقامات خارجی،کارمندان سازمان بین المللی ناتو کارمدان سازمانهای مذهبی r خدمه کشتی یا هواپیما c1-d  پناهندگان و موقعیت های بشر دوستانه همچنین همسران و فرزندان قانونی مجرد زیر سن قانونی آنها گی می خواهند از این برنامه ها استفاده کنند را شامل می شود.

نتیجه

در این مقاله عمده ویزاهای قابل اخذ ایالات متحده آمریکا بیان شد. جهت مشاوره و مهاجرت به آمریکا می توانید با ما تماس بگیرید. ۰۹۰۲۱۵۱۷۲۷۱ یا ۰۲۱۸۶۱۲۸۶۷۰

درباره ی amir

مطلب پیشنهادی

وکیل مهاجرت به اسپانیا/بهترین وکیل مهاجرت به اسپانیا

بهترین وکیل مهاجرت به اسپانیا

وکیل مهاجرت به اسپانیا وکیل مهاجرت به اسپانیا/بهترین وکیل مهاجرت به اسپانیا دراین مقاله در مورد وکیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *