صفحه اصلی / وکیل نفقه / وکیل حقوقی / وکیل حقوقی اداره کار|وکیل اداره کار|مشاوره اداره کار

وکیل حقوقی اداره کار|وکیل اداره کار|مشاوره اداره کار

فهرست مطالب

وکیل حقوقی اداره کار

ممکن است شما مشکل حقوقی در اداره کار داشته باشیدو به یک وکیل حقوقی و متخصص در اداره کار نیاز داشته باشید

در این صورت می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۸۸۸۳۶۶  یا شماره ۰۲۱۸۶۱۲۹۲۰۸ تماس بگیرید.

وکیل حقوقی اداره کار
وکیل حقوقی اداره کار

تعریف کلی از وکیل کار

وکیل در دفتر کار وکیل در موسسه حق ها
در این مقاله می خواهیم توضیحی در مورد وکیل دفتر کار برای شما دوستان عزیز آماده کنیم که می توانید با دنبال کردن ما تا پایان این مقاله آن را بخوانید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید و چگونگی یافتن بهترین ها وکیل.

آیا شما در مورد دفتر کار در تهران و ایران عزیزان صحبت می کنید. با ما بمان.

وکیل در قانون کار

بهترین وکیل کارگری در تهران
اختلافات مشترک بین کارگر و کارفرما
مرجع حل اختلافات بین کارگران و کارفرمایان
محدودیت در وظایف و اختیارات شورای تشخیص
محدودیت در عملکرد و اختیارات هیئت حل اختلاف
ترکیب کمیته های حل اختلاف
روش بررسی و فراخوانی جلسات
دادگاه:
وکیل کار حرفه ای
بهترین وکیل در دفتر کار تهران
نحوه دفاع از وكیل دفتر كار بیمه
متخصص قانون کار
یک وکیل خوب برای دفتر کار
متخصص قانون کار
نظر حقوقی اداره کار
شکایت کارفرما
مشاوره حقوقی از وزارت کار

وکیل کار

اما نکته مهم این است که در ابتدا می توان رابطه کار ، کارفرما را در دادگاه اثبات کرد تا حقوق فوق الذکر محقق شود. لازم به ذکر است که همه این سوالات  ، خواه توسط کارگر یا توسط کارفرما ، دارای اهمیت هستند و هر یک با توجه به شرایط قانونی موجود می توانند با آنها برخورد کنند.

وكيل اداره کار تهران

وکیل  قانون کار

بررسی مسائل کار و کارگر و روابط کارگر و کارفرما یکی از مهمترین سوالاتی است که بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. این احساس ضرورت برای صنعتی سازی محتاطانه جوامع و دستیابی آنها به رشد اقتصادی در سالهای اخیر به دلیل افزایش حجم کار تولیدی و همزمان افزایش جمعیت و نیروی کار افزایش یافته است.

بدیهی است که با افزایش این تعاملات ، درگیری و اختلافات نیز در محیط کار بوجود می آید. مطابق قانون کار ، کارگر شخصی است که در ازای دریافت دستمزد و سایر خصوصیات ، به درخواست کارفرما در هر ظرفیتی کار می کند.

همه افراد مشمول این تعریف طبق قانون کارگر محسوب می شوند و هیچ تفاوتی بین نگهبان یک کارگاه و مدیر فنی وی (وکیل کار) وجود ندارد.

کارفرما همچنین شخصی است که کارگر در ازای دریافت حقوق و سایر ویژگی ها به تقاضا و اعتبار خود کار می کند. کسانی که مدیریت کارگاه را بر عهده دارند نماینده مشتری هستند.

این کارگاه همچنین مکانی است که کارگر بنا به درخواست کارفرما یا نماینده وی در آن کار می کند. اماکن صنعتی ، کشاورزی ، معدنی ، ساختمانی ، خدماتی ، مسافری ، تجاری ، عمومی و غیره در این عنوان گنجانده شده است.

برای شروع یک رابطه کاری بین کارگر و کارفرما ، یک قرارداد کتبی یا شفاهی منعقد می شود و بنابراین کارگر در ازای دریافت دستمزد برای مدت مشخصی (موقت یا غیر موقت) برای کارفرما اداره می شود. این قرارداد تعداد دقیق ساعات کار ، نحوه کار ، حقوق و سایر موارد را مشخص می کند و در صورت بروز اختلاف ابتدا ذکر می شود.

در قانون کار ، مقامات حل اختلاف به دو گروه تقسیم می شوند: کمیسیون های تشخیص (به عنوان مرجع اصلی) و کمیسیون های حل اختلاف (به عنوان مرجع رسیدگی) و در هر استان بسته به اندازه آن استان ، چندین بورد حل اختلاف و حل اختلاف برنامه ریزی شده است .

بوده است. در صورت بروز اختلاف در روابط بین کارگر و کارفرما ، از جمله اخراج بدون دلیل معقول ، عدم پرداخت دستمزد و ویژگی ها و مواردی از این دست ، کارگر همچنین در صورت حل نشدن توسط آشتی مستقیم بین او و کارفرما.

کارگران یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما برای تشکیل اختلاف باید به اداره کار صالح مراجعه کنند. دفتر کار قدرت بررسی اختلاف بین کارگر و کارفرمایی را که کارگاه در آن واقع شده است دارد.

کارگر پس از مراجعه به این دفتر ، درخواست خود را در دو صفحه تنظیم می کند ، آن را ثبت و به رئیس دبیرخانه دفتر کار ارائه می دهد.

بعلاوه ، اگر کارگر شخصاً قادر به طرح اختلاف نیست ، می تواند یک وکیل باتجربه از اداره کار را به عنوان نماینده خود برای تشکیل اختلاف منصوب کند.

وکیل خوب  اداره کار در تهران

پس از طرح شکایت ، زمان بررسی مشخص می شود و به کارگر و کارفرما اطلاع داده می شود. هر دو طرف اختلاف باید در تاریخ تعیین شده حضور داشته باشند و دفاعیات خود را با اسناد معتبر ارائه دهند. هر زمان که به تحقیقات بیشتری نیاز باشد.

بازرسان دفتر کار ، به روشی ملموس و نامحسوس ، گزارشی را از دسته مورد مناقشه تهیه می کنند و با مراجعه به کارگاه ، اظهارات مطلعین را دریافت می کنند.

پس از اتخاذ تصمیم توسط هیئت منصفه ، هر دو طرف می توانند طی ۱۵ روز اعتراض خود را کتباً تنظیم و ارسال کنند.

هیئت حل اختلاف نیز پس از بررسی موضوع رأی می دهد. این رای نهایی بود اما می تواند در دیوان عدالت اداری قابل اعتراض باشد.

مخالفت با رای اعدام شده مانع از وقوع آن نمی شود. مگر اینکه مقام قضایی دستور توقف عملیات اجرایی را صادر و اعلام کند.

در مواردی مانند تصادفات ناشی از تقصیر و سهل انگاری کارفرما که موضوع جبران خسارت و خسارت خواهد بود ، این مقامات و دادگاه های دادگستری هستند که صلاحیت بررسی سوالات را دارند. (وکیل کار).

بعلاوه ، در صورت وجود توهین یا فحاشی بین کارگر و کارفرما ، دادسرا صلاحیت رسیدگی را دارد و این امور بخشی از قوانین عمومی است.

حلقه قضایی علاوه بر اعمال تصمیمات صادره از دادگاه های دادگستری ، تصمیمات مقامات حل اختلاف را كه نهایی شده اند نیز اجرا می كند.

اجراییه توسط دفتر دادگستری صادر و به کارگر یا کارفرما ابلاغ می شود. بعلاوه ، اگر در حین رای گیری ، کارگر به کارگاه بازگشت و کار خود را از سر گرفت ، یا ملزم به پرداخت دستمزد کارگر شد ، کارفرما باید این تصمیم را ظرف ۱۰ روز از دریافت برگ اجرای حکم اتخاذ کند.

اختلافات مشترک بین کارگر و کارفرما

این خطر وجود دارد که در روابط و قراردادهایی که بین طرفین کارگر و کارفرما وجود دارد ، در مورد چگونگی اجرای مفاد قرارداد ، که به دلیل عدم رعایت تعهدات قراردادی دو طرف است.

اختلاف نظر وجود داشته باشد. یا یکی از آنها با آشتی و میانجیگری حل و فصل می شود.

مرجع حل اختلافات بین کارگران و کارفرمایان

مطابق ماده ۱۵۷ قانون کار ، می توان از طریق کمیته های ارزیابی ، دعاوی و اختلافات ناشی از اختلافات شخصی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز را مورد بررسی و حکم قرار داد. و حل تعارض.

اختلافات بین کارگر و کارفرما زمانی امکان پذیر است که شرایط زیر در بند ۱۵۷ قانون کار تعیین شده باشد:

– از اجرای قانون کار و سایر مقررات کار ، قراردادهای کارآموزی ، قراردادهای کارگاهی یا قراردادهای کار جمعی ناشی می شود.

– عدم آشتی بین دو طرف.

در قانون کار ، مراجع حل اختلاف به دو دسته تقسیم می شوند: کمیسیون تشخیص (به عنوان مرجع اصلی) و (کمیسیون حل اختلاف (به عنوان مقام رسیدگی) و در هر استان ، چندین هیئت حل اختلاف و حل اختلاف بسته به اندازه آن استان. هنگامی که اختلاف بین کارگر و کارفرما بوجود می آید ، اگر کارفرما با یک صلح مستقیم بین او و کارفرما حل و فصل نشود ، از طریق اتحادیه کارگران یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما نیز کارگر می تواند به دفتر کار صالح برای حل اختلاف.

محدودیت در وظایف و اختیارات شورای تشخیص

۱٫ بررسی و تصمیم گیری در مورد هرگونه اختلاف شخصی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز ناشی از مفاد قانون کار ، قرارداد یا کارآموزی و توافقات کارگاهی.

۲٫ اختلافات ناشی از قراردادهای کار منعقد شده به طور موقت یا برای یک کار خاص را بررسی کنید.

۳- هرگاه کارگر پس از اخطارهای کتبی وظایف خود را انجام ندهد یا مقررات انضباطی کارگاه را نقض کند ، کارفرما حق دارد علاوه بر بدهی ها و معوقات مزدی ، نظر مثبت شورای اسلامی کار را نیز اعلام کند. برابر با هر سال تجربه حرفه ای. یک ماه برای پرداخت آخرین حقوق کارگر به عنوان حق سال و فسخ قرارداد کار.
بعلاوه ، اگر کارگاه آموزشی به شورای اسلامی کار یا شورای اسلامی کار ارسال نشود یا اتحادیه در آنجا تشکیل نشود ، اعلام نظر مثبت شورای ارزیابی در صورت فسخ قرارداد کار الزامی است.
محدودیت های عملکرد

 کمیته های حل اختلاف کارگری

شورای حل اختلاف متشکل از سه نماینده کارگر است که توسط مرکز هماهنگی شورای اسلامی کار استان یا انجمن اتحادیه های کارگری یا مجمع نمایندگان کارگران واحدهای منطقه ای و سه نماینده کارفرما به انتخاب کانون انتخاب شده اند. روسای واحدهای منطقه ای و سه نماینده دولت. و امور اجتماعی ، فرماندار ، قاضی ارشد محلی یا نمایندگان آنها) به مدت دو سال. در صورت لزوم ، وزارت کار و امور اجتماعی ممکن است جلسات حل اختلاف را در سطح استانها ترتیب دهد و توجه ویژه ای به حجم کار هیئت ها داشته باشد.

روش بررسی و فراخوانی جلسات

پس از دریافت اعتراض ، کمیسیون حل اختلاف با رعایت نوبت زمان بررسی را تعیین می کند و طرفین دعوا را کتباً برای شرکت در جلسات بررسی دعوت می کند. غیبت یکی از طرفین یا نمایندگان آنها مانع بررسی و تصمیم گیری کمیسیون نمی شود. کمیسیون ظرف یک ماه پس از دریافت پرونده ، بررسی و تصمیم گیری لازم را انجام می دهد.

جلسات هیئت حل اختلاف محل کار و امور اجتماعی و در صورت امکان در خارج از وقت اداری به ریاست مدیرکل کار و امور اجتماعی یا نماینده وی اداره خواهد شد.

در صورت لزوم ، شورای حل اختلاف ممکن است از کارشناسان دعوت کرده و نظرات و اطلاعات آنها را در این زمینه گوش دهد.

جلسات شورای حل اختلاف با حضور حداقل هفت عضو رسمیت یافته و تصمیمات شورا با اکثریت پنج رأی حاضران معتبر است.

تصمیم هیئت حل اختلاف پس از انتشار قطعی و ضروری است. تصمیمات نهایی این اتاق قابل اعتراض در دیوان عدالت اداری است.
دادگاه:
مطابق بند ۲ ماده ۱۰ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ ، دیوان عدالت اداری مسئول رسیدگی به اعتراضات و شکایات علیه تصمیمات شورای حل و فصل کار و دادرسی است. اختلافات کارفرما با این توضیح که دیوان عدالت اداری ، مطابق بند ۲ ماده فوق ، فقط و فقط از نظر نقض قوانین و مقررات یا مخالفت آنها با رأی مورد اعتراض بررسی می کند. از جمله قانون کار در رابطه با کارگران و کارمندان کارگاهها و کارگاههای خاص و دولت یکی از ارزشمندترین پرونده ها است و بیشتر افراد و شرکت ها را رنج می دهد ، که اختلافات زیادی را ایجاد می کند و به ناچار منجر به پیگرد قانونی در دیوان عدالت اداری می شود.

وکیل کار حرفه ای

اگر کارگر هستید و به دنبال شکایت کارفرمایی هستید و به دنبال یک وکیل متخصص در زمینه اداره کار و مسائل قانون کار هستید ، مطمئناً می توانید از کمک گروه وکلای تهران و وکلا و مشاوران و وکلای متخصص استفاده کنید در این بخش
گروه وکیل تهران با بیش از ۱۰ وکیل متخصص در دفتر کار ، شما را در زمینه مسائل مربوطه راهنمایی کرده و در صورت لزوم وکالت شما را در امور مربوط به اداره کار پذیرفته و کار را برای شما انجام داده است. کارگر حقوقی دارد ، از جمله:
پاداش عیدی حقوق پاداش کارگران حقوق کودکان مسکن و پاداش اگر کارگر از این حقوق بهره مند نشود ، می تواند به کارفرمای خود شکایت کند شکایات کارگر علیه کارفرما در مراجع ذی صلاح اداره کار ثبت می شود. هیئت منصفه می تواند به دیوان عدالت اداری مراجعه کند.
وکیل اداره کار تهران با سابقه طولانی و موفق در زمینه مشاوره و وکالت به کلیه سوالات حقوقی شما در این زمینه پاسخ داده و شما را راهنمایی می کند.
علاوه بر این ، اگر می خواهید میزان حقوقی که به شما تعلق می گیرد محاسبه کنید ، می توانید با وکیل کار تماس بگیرید و سوالات خود را از او بپرسید. اگر کارفرما هستید و شخصی به عنوان کارگر از شما شکایت کرده است ، باید به شکایت پاسخ دهید. دفاع از خود این بار ، این بدان معناست که کارفرما می تواند ابتدا از خود در برابر ماهیت دائمی یا نیمه وقت کارگر ، ثانیاً در برابر مدت حضور خود و سوم در برابر حداقل حقوق دفاع خود دفاع کند. آنها در مراحل کار در مرحله گذار خواهند بود ، بنابراین اگر کارفرما از خود در برابر این موارد دفاع کند ، با یک حکم طولانی و بسیار طولانی روبرو خواهد شد.

مشاوره حقوقی در قانون کار توسط وکیل

مراحل قانونی در زمینه روابط کار بین کارگر و کارفرما بسیار متنوع است. در این مقاله ، در این مقاله فقط به چند اختلاف یا دادخواست بین کارگران و کارفرمایان خواهیم پرداخت.

“لازم به ذکر است که سریعترین راه برای درک اعتبار سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به پایین صفحه اول هر سایت بروید و با دیدن نماد اعتماد سایت می توانید در مشاوره حقوقی فوری امن استفاده کنید از وکلای عضو در سایت. ”

توجه: تمام موارد ذکر شده در این صفحه با قوانین حاکم بر کشور مطابقت دارند و این محتوا با محتوای وزارت دادگستری در سراسر کشور مغایرت ندارد. بنابراین خواندن را ایمن نگه دارید.

توجه: اگر در خارج از کشور زندگی می کنید ، می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس بگیرید.

“لمس نماد زیر به شما امکان می دهد تا با کلیه موارد حقوقی اداری مانند راه حل عدم پرداخت به موقع کارفرما ، راه حل صحیح برای مقابله با از دست دادن وقت کارگر و هزاران مورد دیگر از پرونده های بزرگ و کوچک در این منطقه با وکلای متخصص در “با این منطقه تماس بگیرید و بهترین و قانونی ترین راه حل ممکن را بدست آورید”.

 

طبق قانون کار ، حقوق کارگر پس از اشتغال توسط کارفرما به کارگر پرداخت نمی شود و آنچه در حقوق شامل می شود عبارتند از: حقوق اساسی طبق قانون وزارت کار ، حقوق کودک ، حق مسکن ، عیدی ، سالها ، سنوات خدمت ، حقوق کارگر ، بیمه هدف ماده ۱۴۸ قانون کار این است که کارفرما پس از استخدام کارگر ، فقط حقوق اساسی خود را پرداخت کرده و از پرداخت کامل حق کار امتناع ورزد و اینجا کارفرما عدم پرداخت حق کارگر به پیمانکار را استناد می کند ، در حالی که کارگر نادان فکر می کند که قرارداد کار طبق قانون کار معتبر است و مشکلی از نظر حقوقی ندارد ، در حالی که قرارداد ، اگرچه با کارفرما اعطا شده است ، می تواند ادعا کند حقوق و مزایای قانونی با مراجعه به کمیسیون کار

چرا دفتر کار به قرارداد استناد کارفرما و کارفرما توجه نمی کند؟

 

به دلیل وزارت کار ، توجه کم به قرارداد کار

 

دلیل عدم توجه   به قرارداد بین کارگر و کارفرما

 

دلیل این امر این است که قانون کار قانون حمایت از کارگران است و جنبه لازم الاجرا برای طرفین دارد و هرگونه توافق بر خلاف قانون کار فاقد اعتبار و بی اثر است ، به عبارت دیگر قانون کار جنبه اجباری دارد ، بنابراین برخلاف این دستور قانون کار نامعتبر است

پیشنهاد موسسه وکلای حقها  برای کارگر و کارفرما این است که با گرفتن نسخه فوری قانون کار از وکیل تلفن ، بهترین قرارداد را قبل از عقد قرارداد کار تنظیم کنید. مطمئناً با این نظر حقوقی در مورد قانون کار ، هرگونه اختلاف یا اختلاف پیش از انعقاد قرارداد کار با مشاوره حقوقی در مورد قانون کار ؛ با مراجعه به کلینیک مشاوره حقوقی ما از مشکلات حقوقی جلوگیری کنید.

چه زمانی کارفرما باید عیدی به کارگر پرداخت کند؟

زمان پرداخت هدیه مالی سال جدید کارکنان است

زمان پرداخت قانونی عیدی توسط کارفرما

وسسه حقوق بین الملل دادپویان حامی – مطهری میرعماد
قراردادهای کار و انواع قرارداد کار
فسخ قرارداد کار
دستمزد و مزایای کارگران
شکایت کارگران و کارفرمایان
برنامه های رسمی شغلی برای شرکت ها و کارآفرینان
بیمه بدنه تأمین اجتماعی
تصادف کار
وکیل کار
وکیل کار و مدافع حقوق کار و کارفرما – مشاوره با یک وکیل متخصص از دفتر کار
وكیل دفتر كار با تكیه بر دانش حقوقی خود ، حمایت از قانون را به كارگر و كارفرما اطلاع می دهد ، زیرا ریشه اختلاف بین كارگر و كارفرما ناآگاهی از قوانین و مقررات است.

چه نیازی به مشاوره با وکیل استخدام است؟
وکیل کار چه توصیه ای به کارگران و کارفرمایان می کند؟
تعاریف عملی که باید از آنها آگاهی داشته باشید.
اشخاص مشمول قانون کار
قانونگذار چه کسی را به عنوان کارگر یا کارفرما تشخیص می دهد؟
دوره آزمایشی قبل از شروع کار
وکیل کار و اثبات دعوا در اختلافات بین کارگران و کارفرمایان
اثبات دعوا در نزد مقامات حل اختلاف کار
مقامات صالح برای حل اختلافات بین کارگر و کارفرما
به چه ارجاعاتی از اداره کار مراجعه کنیم؟
اعتراض به تصمیم هیئت منصفه
چه موقع دادسرا پرونده های کارگر و کارفرما را رسیدگی می کند؟
وکیل استخدام چگونه می تواند به شما کمک کند؟
وکیل کار و مدافع حقوق کار و کارفرما – مشاوره با یک وکیل متخصص از دفتر کار
چه نیازی به مشاوره با وکیل استخدام است؟
امروزه یکی از مهمترین و پر کاربردترین سوالات ، بررسی مسائل کار و کارگر و روابط کارگر و کارفرما است. این نیاز امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. این احساس نیاز طی سالهای اخیر به دلیل صنعتی شدن جوامع و دستیابی آنها به پیشرفت اقتصادی افزایش یافته است. دلیل این امر افزایش حجم کار مولد و همچنین افزایش جمعیت و نیروی کار است. بدیهی است که با افزایش این تعاملات ، درگیری و اختلافات نیز در محیط کار بوجود می آید. مطمئناً ، در بسیاری از موارد ، مشاوره با یک متخصص مانند یک وکیل استخدام مطمئناً سازنده خواهد بود و در زیر موارد احتمالی روابط کار را از منظر وکیل استخدام بررسی خواهیم کرد.

 

وکیل کار چه توصیه ای به کارگران و کارفرمایان می کند؟

بعضی اوقات می بینیم که افراد ، به دلیل جذابیت های خاص فوق حرفه ای ، از قوانین اصلی کار و حقوقشان عدول می کنند. این افراد وقتی فرصت را از دست داده اند یا اصلاً به هر دلیلی درست تشخیص داده نمی شوند ، به حق خود پی می برند. بهتر است قبل از ورود به هر شغل با قوانین و مقررات آشنا شوید ، زیرا قانون کار در صورت واجد شرایط بودن از افراد حمایت می کند. بنابراین دانش قانون کار و قوانین و مقررات آن ایمنی فرد را تضمین می کند.

اولین و اصولی ترین ملاک استخدام داشتن قرارداد کار است. قرارداد به معنای توافقی است که به صورت کتبی یا شفاهی بین دو یا چند نفر بسته می شود.

در مورد قراردادهای کار ، ماده ۱۰ قانون کار بیان می دارد:

علاوه بر جزئیات دقیق تماس طرفین ، قرارداد کار باید حاوی عناصر زیر باشد:
الف) نوع کار یا حرفه یا وظیفه ای که کارگر باید انجام دهد.
ب) حقوق و دستمزد پایه و حقوق آن.
ج) ساعات کار ، تعطیلات رسمی و تعطیلات.
د) محل کار.
ه) تاریخ انعقاد قرارداد.
و) مدت قرارداد در صورتيكه كارها براي مدت معيني باشد.
ز) سایر موارد مورد نیاز عرف و عادت کار یا مکان. ”

در ابتدای مقاله ، جزئیات دقیق قطعات ذکر شده است. زیرا باید مشخص شود که بین کدام یک از افراد قرارداد منعقد شده است و آیا افراد مذکور توانایی انعقاد قرارداد را دارند یا خیر.

طبق ماده ۱۹۰ قانون مدنی ، هر قراردادی که منعقد می شود باید شامل شرایطی باشد که باید در کلیه عقود گنجانده شود. البته قرارداد کار نیز از این قاعده مستثنی نیست. شامل: ”

قصد و رضایت طرفین
صلاحیت احزاب.
موضوع خاص تبادل
مشروعیت معامله. ”
البته علاوه بر شرایط فوق ، در قرارداد کار نیاز به شرط دیگری نیز وجود دارد ، این که طرفین منع قانونی از توقیف اموال یا انجام کار نداشته باشند.

مشاوره حقوقی در قانون کار توسط وکیل

مراحل قانونی در زمینه روابط کار بین کارگر و کارفرما بسیار متنوع است. در این مقاله ، در این مقاله فقط به چند اختلاف یا دادخواست بین کارگران و کارفرمایان خواهیم پرداخت.

“لازم به ذکر است که سریعترین راه برای درک اعتبار سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به پایین صفحه اول هر سایت بروید و با دیدن نماد اعتماد سایت می توانید در مشاوره حقوقی فوری امن استفاده کنید از وکلای عضو در سایت. ”

توجه: تمام موارد ذکر شده در این صفحه با قوانین حاکم بر کشور مطابقت دارند و این محتوا با محتوای وزارت دادگستری در سراسر کشور مغایرت ندارد. بنابراین خواندن را ایمن نگه دارید.

توجه: اگر در خارج از کشور زندگی می کنید ، می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس بگیرید.

“لمس نماد زیر به شما امکان می دهد تا با کلیه موارد حقوقی اداری مانند راه حل عدم پرداخت به موقع کارفرما ، راه حل صحیح برای مقابله با از دست دادن وقت کارگر و هزاران مورد دیگر از پرونده های بزرگ و کوچک در این منطقه با وکلای متخصص در “با این منطقه تماس بگیرید و بهترین و قانونی ترین راه حل ممکن را بدست آورید”.

 

“در جدول زیر ، نمودارهای اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای دیدار تلفنی با یک وکیل عزیز به شما عزیزان ارائه شده است ، بنابراین شما می توانید به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و صحبت با وکیل را متوقف نکنید. حقوق به دلیل تاج. ”

درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱۸۶۱۲۹۲۰۸

 

طبق قانون کار ، حقوق کارگر پس از اشتغال توسط کارفرما به کارگر پرداخت نمی شود و آنچه در حقوق شامل می شود عبارتند از: حقوق اساسی طبق قانون وزارت کار ، حقوق کودک ، حق مسکن ، عیدی ، سالها ، سنوات خدمت ، حقوق کارگر ، بیمه هدف ماده ۱۴۸ قانون کار این است که کارفرما پس از استخدام کارگر ، فقط حقوق اساسی خود را پرداخت کرده و از پرداخت کامل حق کار امتناع ورزد و اینجا کارفرما عدم پرداخت حق کارگر به پیمانکار را استناد می کند ، در حالی که کارگر نادان فکر می کند که قرارداد کار طبق قانون کار معتبر است و مشکلی از نظر حقوقی ندارد ، در حالی که قرارداد ، اگرچه با کارفرما اعطا شده است ، می تواند ادعا کند حقوق و مزایای قانونی با مراجعه به کمیسیون کار

چرا اداره  کار به قرارداد استناد کارفرما و کارفرما توجه نمی کند؟

به دلیل وزارت کار ، توجه کم به قرارداد کار

دلیل عدم توجه دفتر کار به قرارداد بین کارگر و کارفرما

دلیل این امر این است که قانون کار قانون حمایت از کارگران است و جنبه لازم الاجرا برای طرفین دارد و هرگونه توافق بر خلاف قانون کار فاقد اعتبار و بی اثر است ، به عبارت دیگر قانون کار جنبه اجباری دارد ، بنابراین برخلاف این دستور قانون کار نامعتبر است

پیشنهاد موسسه وکلای تلفنی برای کارگر و کارفرما این است که با گرفتن نسخه فوری قانون کار از وکیل تلفن ، بهترین قرارداد را قبل از عقد قرارداد کار تنظیم کنید. مطمئناً با این نظر حقوقی در مورد قانون کار ، هرگونه اختلاف یا اختلاف پیش از انعقاد قرارداد کار با مشاوره حقوقی در مورد قانون کار ؛ با مراجعه به کلینیک مشاوره حقوقی ما از مشکلات حقوقی جلوگیری کنید.

 

چه زمانی کارفرما باید عیدی به کارگر پرداخت کند؟

زمان پرداخت هدیه مالی سال جدید کارکنان است

زمان پرداخت قانونی عیدی توسط کارفرما

تعریف کارفرما براساس بند ۳ قانون کار:

“کارفرما یک شخص حقیقی یا حقوقی است که کارگر به درخواست وی و به نام او در ازای حق کار کار می کند. مدیران و مسئولان و به طور کلی کلیه مدیران کارگاه نماینده کارفرما هستند و مسئولیت کلیه تعهدات بر عهده کارفرما است. این نمایندگان مسئول کارگر هستند. “اگر نماینده کارفرما تعهدی فراتر از اختیار خود را به عهده بگیرد و کارفرما آن را نپذیرد ، در برابر کارفرما ضمانت می کند”

در مقاله فوق ، کارفرما ، اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی ، که کارگر برای آنها قصد انجام کار را دارد ، اشاره کرد. وی موظف است حق کارگر کار را پرداخت کند.

از طرف دیگر ، کارفرما می تواند افراد دیگر را به مدیریت برخی از کارگاه های خود فرا بخواند. این افراد با دستور و زیر نظر کارفرما مسئولیت دارند و برخی از کارگاه ها را اداره می کنند ، در این صورت عنوان نماینده کارفرما را به خود اختصاص می دهند. و اگر اقدامات این افراد موجب خسارت شود ، مسئولیت این امر به عهده کارفرما است.
نکته مهم دیگر این است که وی علاوه بر کارفرما ، در مقاله به موسسات نیز اشاره کرده است. این سال پیش می آید که با وجود نام کارفرما ، ذکر نام کارگاه یا موسسات  چه نیازی داشت؟ زیرا این کارفرما است که نهادها و کارگاه را مدیریت می کند.

در پاسخ به سوالات  فوق ، وکیل دفتر کار توضیح می دهد:

 

برخی از مقررات قانون کار ، مانند حفاظت فنی و بهداشتی و تاسیسات مربوط به نصب ، منحصراً به کارگاه مرتبط هستند. و فقط کارگاه مشمول چنین مقرراتی است. البته ماده ۴ قانون کار نیز کارگاه را به طور مستقل تعریف کرده است. و نمونه های اصلی کارگاه را شمرد. و این برای کارگاه خارج از کارگر ارزش خاصی دارد. همانطور که او از کارگر پشتیبانی می کند زیرا کارگر است. این کارگاه همچنین به دلیل کارگاه بودن مورد احترام و قدردانی است. و پشتیبانی می کند.

در نتیجه ، قانون کار حمایت های خود را از کارگر ، کارفرما و حتی کارگاه قرار داده است. با این حال ، بیشتر اوقات ، او ترازو را برای کارگر می آورد و از او حمایت بیشتری می کرد. اما این بدان معنا نیست که وی از حمایت خود از کارفرما و کارگاه امتناع ورزیده است.

دوره آزمایشی قبل از شروع کار

کارگر و کارفرما می توانند با توافق مشترک ، یک دوره آزمایشی را در نظر بگیرند. این دوره برای آموزش کارگر و آشنایی با محیط کار در نظر گرفته شده است. قانون این حق را به هر دو طرف اعطا کرده است.

به موجب این حق ، طرفین بدون اطلاع قبلی و بدون الزام به پرداخت خسارت ، از قرارداد کار بین خود صرف نظر نمی کنند. البته نباید تصور کرد که به دلیل آموزش هیچ گونه حقوقی به کارگر داده نمی شود. قانون در مورد آن در آخرین بند ماده ۱ قانون کار صحبت کرده است.

اگر کارفرما در طول دوره آزمایشی به کار خود پایان دهد ، کارفرما موظف است حقوق کل دوره آزمایشی را پرداخت کند. با این حال ، اگر کارمند بخواهد کار خود را پایان دهد ، فقط حق مزد دارد.

در صورت بروز اختلاف بین کارگر و کارفرما ، اگر کارتی در کارگاه مربوطه شورای اسلامی تشکیل شده باشد ، اختلاف در این شورا مورد بررسی قرار می گیرد ، در صورت عدم توافق در این شورا ، باید به هیئت تشخیصی اختلاف به اداره کار ارجاع می شود.

وکیل کار و اثبات دعوا در اختلافات بین کارگران و کارفرمایان

قبل از مطالبه حقوق از کارفرما ، باید رابطه این دو برقرار شود. زیرا در برخی از قراردادهای کاری که به صورت شفاهی منعقد می شود ، گاهی می بینیم که کارگر یا کارفرما رابطه کار و کارفرما را انکار می کند. البته بیشتر در مورد این است که کارفرما رابطه کارگر با خود را انکار کرده و حقوق وی را پرداخت نمی کند. اما قانون گذاران روش هایی را برای اثبات این رابطه ابداع کرده اند. البته برخی از آنها روش های متداولی برای اثبات هرگونه ادعا هستند. و سایر موارد خاص روابط کارمند و کارفرما است. در ماده ۸۲ قانون آیین دادرسی ، قانونگذار شواهد را در برابر نهادهای حل اختلاف اعلام کرد.

اثبات دعوا در نزد مقامات حل اختلاف کار
“شواهد دعوا در نزد مقامات حل اختلاف کار به ترتیب شامل اقرار ، اسناد و مدارک است. شهادت شاهدان را می توان با رعایت شرایط آماری در نظر گرفت. ”

پاداش عیدی و کارگر

اولین دلیل اثبات توسط قانونگذار اعلام شده است. اعتراف  معروف است.
وکیل  دفتر کار ادامه می دهد. طبق ماده ۱۴۸ قانون کار:

“کارفرمایان در کارگاه های مشمول این قانون موظفند کارگران واحدهای خود را مطابق قانون تأمین اجتماعی بیمه کنند.”

بنابراین ، طبق ماده بیمه کار توسط کارفرما یکی از تعهداتی است که قانون به کارفرما تحمیل کرده است. سهم بیمه ای که هر ماه به کارگر پرداخت می شود سندی است که رابطه بین کارگر و کارفرما را بین این دو ثابت می کند. البته این مورد از آنجا که احتمال تبانی بین کارگر و کارفرما در پرداخت حق بیمه قبلی وجود دارد ، نمی تواند تنها دلیل مثبت تلقی شود. به همین دلیل دادگاه موظف است سایر شواهد را نیز ذکر کند.

وکیل متخصص اداره کار

اسناد دیگری که ممکن است نقل شود. فیش حقوقی یا سپرده کارگری است. وقتی هر ماه مبلغی در یک تاریخ خاص به حساب کارگر واریز می شود. یا او فیش حقوقی دارد. این موارد رابطه بین کارگر و کارفرما را نشان می دهد. اما بعضی اوقات کارفرما برای محروم کردن این سند از کارگر ، پول نقد به کارگر پرداخت می کند. و معمولاً نسخه ای از وی را برای تسویه حساب عمومی و … دریافت می کند ، در این صورت اثبات رابطه کمی دشوار می شود.
این حقوقدان دفتر کار خاطرنشان کرد: البته اسناد دیگری نیز می توان ارائه کرد اما این موارد مهمترین و پر کاربردترین آنها است.
• گواهی شاهدان
مورد دیگری که در مقاله ذکر شد ، شهادت شهود است. وقتی شخصی شاهد و شاهد دادخواست های خود باشد ، می تواند از این پرونده برای اثبات حق خود نیز استفاده کند. این در فقه دادگاه ها بسیار رایج است.
• جستجوی محلی
طبق ماده ۸۹ قانون آیین دادرسی کار:

“مرجع رسیدگی می تواند بنا به صلاحدید خود یا به درخواست هر یک از طرفین اختلاف ، تحقیقات محلی را صادر کند.”

به این ترتیب هر کارگر و کارفرمایی می تواند چنین توافقی را درخواست کند. به درخواست آنها ، بازپرس به محل مورد نظر می رود و تحقیقات را آغاز می کند. اقدام بازجو این است که تعیین کند آیا چنین رابطه ای واقعاً وجود دارد یا خیر.

متخصص قانون کار
متخصص قانون کار

البته ارائه مدارک کافی نیست. بلکه این اسناد و مدارک باید توسط یک مقام صالح بررسی شود. اگر مرجع صالح تشخیص دهد که برخی از این اسناد مثر نیستند ، از تأثیرگذاری بر آنها خودداری می کند.

نکته مهم دیگر ، که البته در ماده ۸۷ قانون آیین دادرسی کار نیز ذکر شده است ، این است:

“دلایل و اسنادی را که وجود رابطه شغلی بین طرفین و میزان دستمزد و مزایای بالاتر از حداقل قانونی و میزان سابقه کار در کارگاه را نشان دهد ، ارائه دهید و دلایل و مدارکی راجع به پرداخت دستمزد یا استثنا از مقررات قانون کار او کارفرما است. ”

لازم به ذکر است که اسناد و مدارک موجود ممکن است در دسترس باشد ، اما به دلیل استفاده نادرست از آنها ، اقدامات قانونی انجام خواهد شد. بنابراین ، علاوه بر شواهد کافی ، باید دانش صحیح استفاده از شواهد را نیز اضافه کرد. در چنین مواردی است که می توان نتیجه دلخواه را انتظار داشت.

مقامات صالح برای حل اختلافات بین کارگر و کارفرما

در قانون کار ، مراجع حل اختلاف به دو دسته تقسیم می شوند: کمیسیون های تشخیصی و کمیسیون های حل اختلاف.

کمیسیونهای تشخیص مرجع اصلی و کمیسیونهای حل اختلاف مرجع رسیدگی هستند. در هر استان ، چندین هیئت حل اختلاف بسته به وسعت آن استان ایجاد شده است. در صورت بروز اختلاف بین کارگر و کارفرما ، از جمله اخراج کارگر بدون دلیل معقول ، عدم پرداخت حقوق و مزایای کارگر و مواردی از این دست.

اگر اختلاف با سازش مستقیم بین او و کارفرما حل نشود ، کارگر می تواند از طریق اتحادیه کارگران یا نماینده قانونی کارگران و کارفرما به دفتر کار صالح مراجعه کند تا اقدامات قانونی را انجام دهد.

به چه ارجاعاتی از اداره کار مراجعه کنیم؟
دفتر کار قدرت مدیریت اختلافات بین کارگر و کارفرمایی را که کارگاه در آن واقع شده است دارد. کارگر پس از مراجعه به این دفتر ، درخواست خود را حداکثر در دو صفحه تنظیم کرده و ثبت می کند و پس از ثبت نام به رئیس دبیرخانه دفتر کار تحویل می شود. اگر کارگر نتواند شخصاً اقدامی انجام دهد ، ممکن است بخواهد
اعتراض به تصمیم هیئت منصفه انجام دهد
پس از تصمیم هیئت منصفه ، طرفین می توانند اعتراض خود را ظرف ۱۵ روز به صورت كتبی ارائه دهند. هیئت حل اختلاف نیز پس از بررسی موضوع رأی می دهد.

این رای نهایی بود اما می تواند در دیوان عدالت اداری قابل اعتراض باشد. اعتراض به تصمیم مانعی برای اجرای آن نیست. مگر اینکه مقام قضایی دستور توقف عملیات اجرایی را صادر و اعلام کند. در مواردی مانند تصادفات ناشی از تقصیر و سهل انگاری کارفرما که موضوع جبران خسارت و خسارت است ، مراجع و دادگاه ها در این امر صلاحیت دارند. (وکیل کار).

چه موقع دادسرا پرونده های کارگر و کارفرما را رسیدگی می کند؟
بعلاوه ، در صورت توهین یا فحاشی بین کارگر و کارفرما ، دادستان صلاحیت رسیدگی را دارد. این قوانین کلی است. بخش اجرای عدالت تصمیماتی را که دادگاهها گرفته اند اجرا می کند. همچنین آرای مقامات حل اختلاف که نهایی شده اند را اجرا می کند. اجراییه توسط دفتر دادگستری صادر و به کارگر یا کارفرما ابلاغ می شود. اگر در رای گیری کارگر دستور بازگشت به مغازه و از سرگیری فعالیت خود را بدهد یا کارفرما ملزم به پرداخت حقوق به کارگر شود ، کارفرما باید این تصمیم را ظرف ۱۰ روز از دریافت برگ اجرایی اجرا کند.

وکیل قانون کار چگونه می تواند به شما کمک کند؟

با تخصص در قانون کار ، امنیت اجتماعی ، بخشنامه ها ، آیین نامه ها و کلیه قوانین مربوط به دفتر کار و با آشنایی با رویه های مقامات ذی صلاح ، وکیل دفتر کار متخصص می تواند دادرسی را تسهیل کند. علاوه بر دانش حقوقی کافی ، داشتن تجربه کاری موفق نقش مهمی در دفاع از حقوق کارگران و کارفرمایان در مقامات کار دارد.
موسسه حقوق بین الملل دادپویان حامی با داشتن نیروهای متخصص آماده انجام مذاکرات مربوط به قرارداد ، تهیه و سازماندهی انواع قرارداد کار و کارفرما ، ارائه مشاوره حقوقی به اداره کار و قبول نمایندگی در دادرسی های قانونی ناشی از این کار و کارفرما است اختلافات با وکیل متخصص ما تماس بگیرید

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

 نحوه اجرا رای در شورا حل اختلاف/اجرا رای در شورا حل اختلاف

 نحوه اجرا رای در شورا حل اختلاف اجرای آرای شورای حل اختلاف شورای حل اختلاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.