صفحه اصلی / حقوق / وکیل / همه چیز در مورد شرایط پناهندگی کانادا

همه چیز در مورد شرایط پناهندگی کانادا

شرایط پناهنگی در کانادا:پناهندگی کانادا کشور کانادا از حیث حمایت از پناهندگی پیشینه درخشانی در دنیا دارد. این کشور از امضا کنندگان «کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سال ۱۹۵۱» به شمار می‌رود. کانادا اولین کشوری بود که خط و مشی‌هایی را برای بررسی درخواست‌های پناهندگی از سوی زنان تدوین کرد و نقش فعالی را در جهان برای استقرار مجدد پناهندگان ایفا کرده است.در پایان مقاله با وکیل پناهندگی کانادا مشورت کنید

مهمترین شرایط پناهندگی کانادا چیست

کانادا درخواست پناه جویانی را که از آزار و اذیت در کشورشان می‌ترسند، یا آن‌هایی را که در صورت استرداد به موطن خود در معرض خطر شکنجه قرار می‌گیرند، حیات خود را در مخاطره می‌بینند یا با خطر برخورد و تنبیه نامتعارف یا ظالمانه مواجه می‌شوند، تحت حمایت قرار می‌دهد، هر چند امروزه کانادا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر موانعی را بر سر راه افراد در جستجوی آزادی و امنیت ایجاد کرده است. در این شماره مطالب کلی را در ارتباط با نظام پذیرش پناهندگی در کانادا می‌خوانید.

 شرط مکان و زمان مناسب درخواست پناهندگی در کانادا

درخواست پناهندگی را می‌توان در مَبادی ورودی Port of entry در مرز زمینی، هوایی و یا دریایی هنگام ورود به خاک کانادا به اداره خدمات مرزی کانادا Canada Border Services Agency تسلیم کرد. در صورتی که متقاضی پناهندگی از قبل در خاک کانادا باشد، باید به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا مراجعه و درخواست پناهندگی در داخل کانادا In-land claim را تسلیم مقامات کند.
توجه: در صورت ورود متقاضی پناهندگی به کانادا از طریق مرز زمینی ایالات متحده (نه هوایی یا دریایی)، اصل کشور ثالث امن Safe third country قابل اجرا است. از آن‌جایی که ایالات متحده کشور امنی است، این اصل متقاضیان پناهندگی را مجبور به ارایه درخواست پناهندگی خود از ایالات متحده می‌کند. این اصل، هنگام ورود هوایی یا دریایی به خاک کانادا و هم چنین زمانی که پناهندگان قبلا وارد خاک کانادا شده باشند، قابل اجرا نیست. البته، استثناهایی هم در این قانون وجود دارد که در زیر این نوشتار به آن‌ها اشاره شده است.

شرایط درخواست پناهندگی کانادا

متقاضیان پناهندگی باید درخواست خود را هر چه سریع‌تر به مقامات ذیصلاح ارایه دهند و سرعت درخواست به نوعی برای آن‌ها اعتبار محسوب می‌شود. هر چه زمان بگذرد، اثبات هراس از مراجعت به وطن برای متقاضیان سخت‌تر می‌شود و اگر حکم اخراج آن‌ها صادر شود، دیگر برای درخواست پناهندگی بسیار دیر است.با ورود به خاک کانادا می‌توان تقاضای پناهندگی را به مقامات اداره خدمات مرزی کانادا تسلیم کرد. به محض ورود به کانادا، مثلا در فرودگاه، می‌توان با افسران اداره خدمات مرزی صحبت کرد و قصد خود را برای آن‌ها بازگو کرد. آن‌ها نیز پس از آگاهی از نیت شما، بلافاصله ترتیب مصاحبه‌ای را خواهند داد.

بیشتر بخوانید:وکیل مهاجرت به اسپانیا

شرایط مصاحبه برای پناهندگی کانادا

  • افسران خدمات مرزی از متقاضی پناهندگی سؤال‌هایی می‌پرسند و از پاسخ شخص، جهت پر کردن فرم‌هایی استفاده می‌کنند. این فرم‌ها عبارتند از:
    فرم درخواست کلی برای کانادا Generic Application Form for Canada
    اظهار نامه برای سایر افراد تحت تکفل Additional Dependents Declaration (در صورت داشتن بیش از پنج فرد تحت تکفل)
    برنامه الف Schedule A
    نظر به این که فرم‌ها باید به امضا متقاضی برسد، بسیار مهم است که متقاضی پناهندگی پرسش‌های افسر را با دقت و وضوح جواب دهد. اگر پاسخی به پرسش‌های فرم‌ها داده نشود، اطلاعات نادرست ارایه شود یا اطلاعات ارایه شده با هم مغایرت داشته باشند، هیئت رسیدگی به امور مهاجرت و پناهندگی IRB ممکن است درخواست پناهندگی را رد کند..
  • نتیجه

جهت پناهندگی کانادا با شماره ۰۹۰۱۹۹۴۸۳۶۶ تماس بگیرید.

همچنین بر روی لینک زیر کلیک کنید

وکیل پناهندگی در کانادا

درباره amir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.