صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / وكيل سرقت در شهرك غرب/وكيل كيفري در شهرك غرب
وکیل سعادت آباد/بهترین وکیل سعادت آباد/وکیل خوب در سعادت آباد
وکیل سعادت آباد/بهترین وکیل سعادت آباد/وکیل خوب در سعادت آباد

وكيل سرقت در شهرك غرب/وكيل كيفري در شهرك غرب

وكيل سرقت در شهرك غرب

وكيل سرقت در شهرك غرب/وكيل كيفري در شهرك غرب: تنوع جرایم سرقت منجر به این شده است که هرکدام شرایط و مجازات های خاص خود را داشته باشند.

در سیستم حقوقی ایران ، سرقت جرم کیفری است و مرتکب مجازات می شود. توضیحات اضافی از وکیل کیفری:

طبق قوانین ایران ، جرم سرقت به سه دسته کلی تقسیم می شود:

پرواز مشروط به حد پروازهای ساده پروازهای ویژه
طبق ماده ۲۶۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲: سرقت سرقت اموال متعلق به دیگران است.

بنابراین ، سرقت عبارت است از سرقت متقلبانه اموال منقول متعلق به دیگران. انجام یک سرقت مستلزم

انجام کارهای معمول مانند آدم ربایی یا آدم ربایی ، کشیدن ، برداشتن ، بردن و توقیف اموال دیگران بدون رضایت و اطلاع صاحب یا متصرف است.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر  با ما تماس بگیرید ۰۹۰۱۹۹۴۸۳۶۶

جرم سرقت دارای سه معیار است:

حذف
متحرک باشید.
مال متعلق به دیگران است.
حذف:
آدم ربایی ستون اصلی جرم سرقت است که بدون تحقق آن ، عنصر مادی جرم سرقت رخ نخواهد داد. برداشت با ضبط ، آزمایش و تحمیل ید بر روی ملک بدون اطلاع و رضایت مالک یا دارنده انجام می شود. همچنین لازم است ملک از یک مکان به مکان دیگر منتقل شود. به عنوان مثال ، شخصی در فروشگاه برای کالای خریداری شده هزار تومان پرداخت می کند و فروشنده به اشتباه ، فکر می کند بلیط ده هزار تومان است ، بقیه پول را که نه هزار تومان است ، به خریدار می دهد و خریدار آگاهانه مبلغ گفته شده را می گیرد. هیچ سرقت وجود ندارد زیرا هیچ مجموعه ای وجود ندارد.

موضوع سرقت باید مال من باشد.
منظور از مال ، اموال منقول است که دارای ارزش اقتصادی است. مطابق بند الف ماده ۲۶۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ ، یکی از شرایط حد سرقت ، مالیات بر شی object مسروقه است.

کالاهای دزدیده شده علاوه بر کالاهای سرقتی ، باید اموال شخصی نیز باشد. زیرا املاک و مستغلات به دلیل عدم امکان حذف نمی توانند سرقت شوند.

در قانون هر آنچه قابل جابجایی است منقول است که برخلاف ماده ۱۷ قانون مدنی که ابزار و ادوات کشاورزی را غیر منقول می داند ، طبق قوانین کیفری قابل انتقال است و ممکن است مورد سرقت باشد.

متعلق به دیگری:
سومین معیار جرم سرقت متعلق بودن مال مسروقه به شخص دیگری است. بنابراین ، اگر کسی اموال آنها را که در دست دیگر است سرقت کند ، مشمول عنوان سرقت نمی شود.وكيل سرقت در شهرك غرب/وكيل كيفري در شهرك غرب

علاوه بر این ، سرقت املاک بدون مالکیت که متعلق به کسی نباشد ، سرقت محسوب نخواهد شد. البته برای درج سند سرقت ، ضروری نیست که صاحب مال شناخته شود و اینکه این مال متعلق به شخص دیگری است ، اعم از حقیقی یا حقوقی ، کافی است. تا تحقق آن

وكيل متخصص كيفري در شهرك غرب

انواع پرواز:

محدود کردن سرقت:
طبق قانون مجازات اسلامی ، مرتکب یک سرقت باید تحت شرایط عمومی و خاص قرار گیرد تا تحت عنوان سارق تحت پیگرد و مجازات قرار گیرد.

شرایط عمومی مسئولیت کیفری سارق:

وجود یک عنصر روانشناختی
این بدان معناست که سارق باید عمداً اموالی را به سرقت برده باشد. به عبارت دیگر ، سارق باید مال را به عنوان سرقت در نظر گرفته باشد. بنابراین فردی که به دلایلی مانند هیپنوتیزم ، خواب ، بیهوشی ، مستی غیر ارادی و غیره دارایی دیگران را بدزدد ، به دلیل نداشتن عنصر روانی (ارتکاب عمدی جرم و قصد ارتکاب جرم) محکوم نخواهد شد.

بلوغ
طبق تبصره ۱ ماده ۱۲۱۰ قانون مدنی و ماده ۱۴۷ قانون مجازات اسلامی ، سن بلوغ قانونی برای پسران پانزده سال تمام قمری و برای دختران نه سال تمام قمری است.

در شرایط خاص قرارداد بیمه – توضیحات و اصول حاکم بر قرارداد بیمه اطلاعات بیشتری کسب کنید
اگرچه مطابق ماده ۱۴۶ قانون مجازات اسلامی ، افراد نابالغ مسئول خیانت نیستند ، اما طبق تبصره ۲ ماده ۸۸ همان قانون ، برای صغیری که هر كدام از جرایم را در مبدأ حد یا مجازات ، اگر نویسنده پسر و سن او بین دوازده تا پانزده سال قمری باشد و به یکی از مجازات های بند t یا c این ماده محکوم شود.

عقل
قدرت
مكرا كسي است كه بدون رضايت او و با زور كاري انجام داده است. برای اینکه حیله گری و غیرمسئول تلقی شود ، شخص باید غیر قابل تحمل ، غیرقانونی ، اجتناب ناپذیر ، تهدید و اکراه کننده دیگری باشد.

شرایط ویژه پرواز منوط به موارد زیر است:

تعریف حد:
مجازات حد مجازاتی است که صریحاً در منابع مذهبی برای برخی از جرایم مشخص شده است.

طبق ماده ۱۵ قانون مجازات اسلامی ، حد مجازات علت ، نوع ، میزان و کیفیت اجرای آن در شرع مقدس است. بنابراین ، اعمال اقدامات تعدیل و اصلاح امکان پذیر نیست.

نتیجه گیری: برای مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۹۰۱۹۹۴۸۳۶۶

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.