صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / وصيت/وصيت چيست/احكام وصيت

وصيت/وصيت چيست/احكام وصيت

وصيت چيست

یکی از مهمترین موضوعات حقوقی که در اسلام برجسته شده است ، عمل ساختن وصیت نامه است. وصیت به این معناست که فرد بعد از مرگ خود تعهدات مالی و غیرمالی خود را تعیین کند تا بازماندگان وی از این نظر مشکلی نداشته باشند و همزمان امور متوفی تسویه شود و حتی تسویه بدهی های وی نیز تنظیم شود. . داده شده. از آنجا که بسیاری از دعاوی در دادگاه های امروز بیشتر از میزان مقرر در قانون و ارث متوفی به اعتبار وصیت نامه و وصیت مربوط است ، بنابراین باید خود را با این روش آشنا کنید. و مقررات قانونی مربوط بنابراین ، در این مقاله ، به اراده ، ارکان اراده ، انواع وصیت و مقدار وصیت خواهیم پرداخت.

بر اساس وصیت نامه ، شخص می تواند تعهدات مالی و غیرمالی را پس از مرگ تعیین کند. »

وصیت

همه افراد در طول زندگی خود امکان تصرف در اموال و دارایی های خود را دارند. اما پس از مرگ شخص ، فرد از حق تصرف در اموال و دارایی محروم می شود؛ با این حال ، در بسیاری از موارد ممکن است فرد آرزوها و اهدافی داشته باشد که به آنها نرسیده است. به همین دلیل ، اسلام این عمل را پیش بینی کرده است که به شخص اجازه می دهد امور مالی و غیرمالی خود را پس از مرگش اداره کند. این عمل اراده نامیده می شود ، که البته در اسلام نیز مطرح شده است. بنابراین آشنایی با وصیت نامه ها و اصطلاحات وصیت نامه و شرایط اعتبار وصیت نامه ها از موضوعات مهمی است که همه باید از آنها آگاه باشند.

ارکان وصیت نامه

 

شناخت ارکان وصیت نامه برای آشنایی بیشتر با سند وصیت نامه مهم است. برای این منظور ، سه ستون در وصیت نامه داریم. اولین رکن موصی است. موصی ، شخصی است که وصیت می کند. رکن دوم وصیت نامه موصی است. موصی کسی است که به نفع خود وصیت کرده باشد. رکن سوم وصیت نامه ، وصیت نامه است که به آن مال اراده می گویند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ستون های اراده کلیک کنید.

“اراده شخص فقط تا یک سوم آن قابل اجرا است و بیش از آن نیاز به رضایت وارث دارد”

 

انواع وصیت نامه ها

 

طبق قانون مدنی ، انواع وصیت نامه ها را می توان به دو نوع وصیت نامه و وصیت نامه با سلب مالکیت تقسیم کرد. بنابراین وصیت نامه وصیت نامه ای است که در آن شخص برای یک بار دیگر پس از مرگ خود و به طور رایگان از همان اموال یا منافع مالی برخوردار باشد. مانند گفتن خانه ای به فرزند من تعلق دارد. نوع دیگر وصیت نامه وصیت نامه است که از نظر حقوقی به آن وصیت نیز گفته می شود. وصیت نامه هنگامی است که شخصی یک یا چند نفر را برای اداره مشاغل یا امور یا املاک دیگری منصوب کند. مانند دستور دادن به شخصی که پس از مرگش بدهی های خود را پرداخت کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع وصیت نامه ها ، از جمله وصیت نامه ها با خلع ید ، کلیک کنید.

مونترا

یکی از مهمترین سوالات در مورد وصیت نامه این است که چه مقدار از اموال شخص می تواند وصیت کند. پاسخ به این س importantال مهم و اساسی است زیرا در دادرسی و قانون مقداری برای صحت وصیت نامه مشخص شده است. بنابراین ، شخص می تواند فقط یک سوم یا یک سوم دارایی خود را قبل از مرگ خود وصیت کند. اگر مبلغ وصیت نامه از این مقدار بیشتر شود ، وراث متوفی حق دارند مبلغی بیشتر از شخص ثالث را بپذیرند و طبق آن عمل کنند یا نکنند. به این ترتیب ، اگر شخصی نود میلیون مال داشته باشد و چهل میلیون نفر را به دیگران وصیت کرده باشد ، تا یک سوم یا سی میلیون تومان ، قابل اجرا و مثر است؛ اما وراث متوفی باید مبلغی بیشتر از یک سوم یعنی ده میلیون تومان را بپذیرند تا به آن عمل کنند.

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.