صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / قيمومت به چه معناست

قيمومت به چه معناست

ولایت در لغت به معنای ولایت و حمایت است. سرپرستی نهادی است که برای حمایت از افراد بی خانمان ایجاد شده است. در حقیقت ، افراد خردسال ، سفیه و مجنون برای اداره امور خود باید تحت حمایت شخصی باشند. از این نظر ، سرپرستی با حضانت متفاوت است ، نظارت بر حمایت جسمی از فرزندان و مسئولیت آن با والدین است. برای دیدن تفاوت حضانت و سرپرستی کلیک کنید. در قانون مدنی و قانون آیین دادرسی مدنی توجه ویژه ای به موضوع ولایت شد. به همین دلیل ، در این مقاله معنای ولایت را که قیم است و وظایف ولی را در نظر خواهیم گرفت.

“ولایت در لغت به معنای سرپرستی و حمایت است و در قانون برای حمایت از محرومان استفاده می شود.”

 

معنای ولایت

 

ولایت در لغت به معنای ولایت و ولایت است. سرپرستی در واقع نهادی است که در فقه و حقوق برای حمایت از آوارگان و تسویه امور حقوقی و مالی آنها ایجاد شده است. به همین دلیل ، این قانون قوانینی را برای سرپرستی تعیین کرده و از حساسیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال ، در قانون مدنی و قانون آیین دادرسی مدنی ، قوانین ولایت در قانون ، دادگاه صالح برای تعیین سرپرست ، وظایف و اختیارات سرپرست ، عزل سرپرست و پایان دادرسی مورد بررسی قرار گرفته است. ولایت

قيم كيست

 

سرپرستی اجباری آوارگان در درجه اول با پدر و پدربزرگ یا پدربزرگ پدری آنها است. اگر این افراد متوفی باشند اما سرپرستی برای مراقبت از فرزندان خود طبق وصیت تعیین کرده باشند ، سرپرست از آنها مراقبت می کند. در غیر اینصورت دادگاه قیمی را برای نظارت بر آنها تعیین می کند. بعلاوه ، برای افرادی که پس از رسیدن به سن بلوغ احمق یا مجنون می شوند ، خواه پدر یا پدربزرگ یا سرپرست پدری تعیین شود یا نشود ، یک قیم توسط دادگاه تعیین می شود.
البته دادگاه بستگان نزدیک را برای تعیین سرپرست در نظر خواهد گرفت. به عنوان مثال ، مادر یک کودک می تواند با طرح دادخواست حضانت در دادگاه خانواده ، حضانت فرزند خود را به عهده بگیرد. برای مشاهده حضانت مادر کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه کسی استاد راهنما است ، شرایط آنها چیست و در چه مواردی استاد راهنما منصوب می شود ، کلیک کنید.

“وکالت حقوقی برای کلیه امور مربوط به دارایی و حقوق مالی وی با سرپرست وجود ندارد.”

عملکردهای قيم

 

طبق ماده ۱۲۳۵ قانون مدنی ، قیم متهم و وکالت قانونی وی در مورد کلیه امور مربوط به اموال و حقوق مالی وی قیم است. به عنوان مثال ، سرپرست اموال منقول و غیر منقول فرد آواره را توقیف و اداره می کند ، از سلامتی وی مراقبت می کند و از اموال وی مراقبت می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد وظایف مدرسان کلیک کنید. البته سرپرست اداره امور بازداشت شدگان نیز باید موارد خاصی را در نظر بگیرد.

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.