صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / سامانه همتا چيست ؟

سامانه همتا چيست ؟

ورود به سامانه همتا

ورود به سامانه همتا به نشانی hamta.ntsw.ir از دو روش استفاده از شماره موبایل و یا ورود با استفاده از ثبت نام در این سامانه از طریق کد ملی می توان اقدام کرد. پس از ثبت نام و ورود به حساب کاربری خود امکان دریافت خدماتی همچون انتقال مالکیت انواع گوشی موبایل و سایر موارد از این دست برای افراد وجود خواهد داشت.
برای مشاوره نحوه ورود به سایت سامانه همتا

همواره یکی از مشکلات بزرگ مردم و دولت ها مربوط به وجود تعداد بالای تلفن های همراه و سایر وسایل ارتباطی که همراه با سیم کارت می باشند به صورت قاچاقی و غیر قانونی در بازار می باشد که در نتیجه آن مشکلات زیادی همچون نامعتبر بودن، کاهش اعتماد، برهم زدن نظم بازار، کاهش امنیت و منافع مصرف کنندگان و سایر موارد از این دست را به وجود می‌آورد.
در نتیجه دولت ایران به همکاری دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به طراحی و ارائه سامانه اینترنتی به نام سامانه همتا با نشانی hamta.ntsw.ir​ به جهت احراز هویت و اصالت سنجی تلفن های همراه در راستای جلوگیری از ورود گوشی های موبایل قاچاق و نامعتبر به بازار مربوطه کرده اند .
از دیگر خدمات قابل توجه و مهم ارائه شده توسط سامانه همتا می توان به مواردی همچون انتقال مالکیت گوشی موبایل، انتقال مالکیت تلفن دست دوم، اصالت سنجی تلفن همراه، ثبت و تایید گوشی های مسافرتی و سایر موارد از این دست اشاره کرد.
با توجه به کاربردی بودن این سامانه و همچنین استقبال بالای افراد برای استفاده از آن لذا در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با سامانه همتا نحوه ورود و ثبت نام در آن و همچنین آموزش نحو انتقال مالکیت از طریق این سامانه پرداخته شده است.

سامانه همتا چیست و چه کاربردی دارد

 

همانطور که گفته شد بر اساس طرح سامانه همتا تمامی تلفن های همراه ارائه شده به بازار ملزم به ثبت و اصالت سنجی در این سامانه با استفاده از کد ‏IMEI موجود که در واقع به نوعی شناسه دستگاه محسوب شده و برای هر گوشی موبایل منحصر به فرد می باشد هستند. در نتیجه این امر تمامی دستگاه‌هایی که از سوی سامانه همتا تاییدیه دریافت کنند از اعتبار کافی برخوردار بوده و مصرف کنندگان با اطمینان کامل می توانند اقدام به خرید و استفاده از آن ها کنند.
لازم به ذکر است که برای تایید اصالت سنجی و یا فعال سازی گوشی موبایل خود در سامانه همتا با نشانی hamta.ntsw.ir​ نیازی به ثبت نام در این سایت وجود ندارد، اما برای سایر خدمات ارائه شده توسط این سامانه که از جمله آن ها می توان به مواردی همچون امکان انتقال مالکیت گوشی، امکان انتقال مالکیت گوشی دست دوم، ثبت دستگاه های مسافرتی وارداتی و سایر موارد این چنینی اشاره کرد ثبت نام در سامانه الزامی می باشد.
از جمله مهمترین کاربرد ها و خدمات ارائه شده از سوی سامانه همتا امکان انتقال مالکیت گوشی موبایل می باشد که به وسیله آن پس از مراجعه به حساب کاربری خود در این سامانه، تایید اصالت سنجی گوشی موبایل و طی کردن مراحل تعیین شده در آن می توان این امر را عملی نمود.
همچنین لازم به ذکر است که سامانه همتا در نسخه‌های اپلیکیشن و تحت وب نیز موجود می باشد که در نتیجه آن کاربران با استفاده از سیستم شخصی و یا گوشی موبایل خود در هر ساعت از شبانه روز امکان دسترسی به سامانه و دریافت خدمات مورد نیاز خود از طریق آن را خواهند داشت.
بیشتر بخوانید: روش های انتقال مالکیت گوشی سامسونگ در سامانه همتا

نحوه ورود به سامانه همتا

 

برای ورود به سامانه همتا و استفاده از خدمات ارائه شده توسط این سایت بسته به نوع خدمات مورد نیاز کاربران از دو روش می توان اقدام کنند که در هر دو روش نیاز به ورود به صفحه اصلی سامانه همتا به نشانی hamta.ntsw.ir می باشد.
چنانچه کاربران تنها به دنبال فعال سازی گوشی موبایل خود در سامانه همتا و یا استعلام اصالت آن از طریق این سامانه باشند نیازی به ثبت نام در آن نداشته و تنها با وارد شدن به صفحه اصلی سایت همتا و انتخاب گزینه های فعال سازی و یا استعلام اصالت که با فلش قرمز رنگ در تصویر زیر مشخص شده اند می‌توان خدمات مورد نیاز خود را دریافت کرد. مطابق با تصویر:

اما در صورتیکه کاربران قصد استفاده از سایر خدمات موجود در این سامانه را دارند لازم است تا از یکی از روش های موجود اقدام به وارد شدن به سایت همتا کنند. در ادامه به توضیح هر یک از این روش ها به صورت تصویری و گام به گام پرداخت شده است:
ورود از طریق شماره تلفن همراه:
در این روش بدون نیاز به ثبت نام در سامانه همتا و تنها با استفاده از شماره تلفن گوشی موبایل خود و وارد کردن آن در کادر مربوطه و پس از آن وارد کردن کد ۶ رقمی ارسال شده از طریق سامانه به شماره تلفن همراه ثبت شده به جهت احراز هویت می توان وارد صفحه اصلی سایت و دریافت خدمات مورد نظر از آن طریق شد.
ورود از طریق ثبت نام در سامانه همتا:
روش دوم با استفاده از ثبت نام در سامانه همتا و ایجاد حساب کاربری شخصی در آن می باشد که در این روش با انتخاب گزینه ثبت نام مراحل زیر را جهت انجام این کار به ترتیب باید طی کنید:
پس از انتخاب گزینه ثبت نام در کادر مربوطه شماره تلفن همراه مورد نظر را وارد کنید.
در مرحله بعد کد تایید احراز هویت شش رقمی که به شماره تلفن ثبت شده ارسال می گردد را لازم است تا در کادر مربوطه وارد کنید.
در این مرحله شماره ملی و تاریخ تولد خود را به درستی وارد نمایید.
در این مرحله اطلاعات هویتی مربوط به شما ارائه می گردد در صورت درست بودن آن ها گزینه تایید را انتخاب نمایید.
در مرحله بعد لازم است تا رمز عبور مورد نظر خود را به جهت وارد شدن در حساب کاربری انتخاب کنید همچنین یک شماره تلفن همراه به عنوان پشتیبان به جهت فراموشی رمز عبور لازم است تا ارائه شود.
در نهایت با طی کردن مراحل ذکر شده وارد حساب کاربری خود در این سامانه که شامل اطلاعات اولیه گوشی موبایلی که در هنگام فعال سازی وارد کرده اید می باشد خواهید شد.

برای ورود به صفحه اصلی سامانه همتا کلیک کنید.
بیشتر بخوانید: دانلود برنامه همتا

انتقال مالکیت مهمترین خدمت سامانه همتا

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین و کاربردی ترین خدمات ارائه شده توسط سامانه همتا با نشانی hamta.ntsw.ir امکان انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا می باشد که برای انجام این کار تنها کافیست تا با استفاده از یکی از روش های ورود به سامانه همتا که عبارتند از ورود با استفاده از شماره موبایل و یا ثبت نام و مراجعه به حساب کاربری خود در این سامانه می باشد اقدام به طی کردن مراحل زیر برای انتقال مالکیت کنید. این مراحل عبارتند از:
به صفحه اصلی حساب کاربری خود در سامانه همتا وارد شوید و از منوی مدیریت دستگاه‌ ها سطر مربوط به کد IMEI گوشی موبایل مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از آن بر روی گزینه انتقال مالکیت کلیک کنید.
روش انتقال برای شما به نمایش گذاشته می شود که شامل انتقال از طریق شماره تلفن خریدار و انتقال از طریق کد ملی خریدار می باشد گزینه انتقال از طریق تلفن شماره همراه خریدار را انتخاب کرده شماره تلفن خریدار را در کادر مربوطه وارد کنید .

لازم به ذکر است که گزینه انتقال از طریق شماره ملی خریدار در حال حاضر فعال ساز نشده و انتقال از این طریق امکان پذیر نمی باشد.

در صفحه باز شده اطلاعات وارد شده به جهت صحت سنجی برای شما نمایش داده می شود در صورت درست بودن آن ها گزینه‌ تایید را انتخاب کنید.
در مرحله پایانی پیغامی مبنی بر انتقال موفقیت آمیز مالکیت گوشی برای شما به نمایش گذاشته می شود که در این حالت شناسه دستگاه از حساب کاربری شما پاک و به حساب کاربری فرد خریدار اضافه می گردد .
در نهایت نیز پیامکی حاوی کد فعالسازی همتا گوشی موبایل از طرف سامانه همتا به شماره تلفن فرد خریدار ارسال میگردد که این شخص ملزم است تا از طریق گزینه فعال سازی در سامانه همتا اقدام به ثبت کد مربوطه در حساب کاربری خود کند.

کارشناسان مرکز مشاوره دینا آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه همتا hamta.ntsw.ir​ پاسخ دهند .
در ادامه بخوانید: فراموشی رمز عبور همتا
سوالات متداول

۱- ✔️ سامانه همتا چیست و چه کاربردی دارد ؟
✔️ بر اساس طرح سامانه همتا تمامی تلفن های همراه ارائه شده به بازار ملزم به ثبت و اصالت سنجی در این سامانه با استفاده از کد ‏IMEI موجود هستند که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است

۲- ✔️ نحوه ورود و ثبت نام در سامانه همتا به چه صورت است ؟
✔️ بسته به نوع خدمات مورد نیاز کاربران از دو روش می توان اقدام کرد که در هر دو روش نیاز به ورود به صفحه اصلی سامانه همتا می باشد که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است

۳- ✔️ انتقال مالکیت مهمترین خدمات سامانه همتا به چه صورت است ؟
✔️ تنها کافیست تا با استفاده از یکی از روش های ورود به سامانه همتا وارد سامانه شده و اقدام به انتقال مالکیت گوشی موبایل خود کنید که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.