صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / ديه ريش چقدر است

ديه ريش چقدر است

ديه ريش

مو یکی از اعضای بدن است که دارای ابعاد زیبایی است و کمک بسیاری به زیبایی انسان می کند. قانونگذار مجازات دیه را برای از بین بردن این عضو از بدن در نظر گرفته است. مجازات دیه یکی از انواع اصلی مجازات است که برای جرایم عمدی و غیر عمدی مورد استفاده قرار می گیرد. مبلغ دیه در قانون مشخص شده است که پس از صدور حکم ، قربانی باید توسط مسئول پرداخت دیه پرداخت شود ، در غیر این صورت می توان از شخص دیه شکایت کرد. بنابراین ، در این مقاله ، نقره خون ریش مرد ، نقره خون بخشی از ریش مرد و کوتاهی مو را با رضایت در نظر خواهیم گرفت. آنچه در این مقاله به عنوان مبلغ دیه ذکر شده است براساس مبلغ دیه در سال ۱۹۹۷ است.

“ملاک تعیین باج رشد یا عدم رشد ریش است.”

دیه کامل ریش مرد

اگر کسی مرتکب جرمی شود و ریش کل وی از بین برود ، باید دیه بپردازد. دیه برای هر ریش مرد در ماده ۵۷۶ قانون مجازات اسلامی ۹۲ مشخص شده است. طبق این ماده ، مشکلی که میزان دیه ریش را تعیین می کند این است که آیا شما ریش می روید یا نه. بنابراین ، دیه کامل ریش مرد به ترتیب زیر تعیین می شود:
دیه تمام ریشه های نر در صورت عدم رشد مجدد: باعث دیه کامل می شود یعنی ۲۳۱ میلیون تومان دیه کامل در سال ۱۹۹۷٫
دیه برای از بین بردن تمام ریش های نر در صورت رشد مجدد: باعث یک سوم دیه کامل یا ۷۷ میلیون تومان می شود.

قسمتی از ریش مرد

 

علاوه بر موارد گفته شده ، بعضی اوقات اقدامات فردی منجر به از بین رفتن بخشی از ریش مرد می شود. قانون بخشی از ریش مرد را پیش بینی کرده است. همچنین در این حالت مانند دیه ناپدید شدن کامل ریش ، ملاک تعیین دیه این است که آیا ریش دوباره رشد می کند یا نه. بنابراین ، دیه از دست دادن بخشی از ریش به ترتیب زیر تعیین می شود:
دیه از دست دادن بخشی از ریش در صورت عدم رشد مجدد: دیه متناسب با میزان ریش ریش تعیین می شود.
دیه برای ریزش بخشی از ریش در صورت رشد مجدد: در این حالت دیه از یک سوم دیه کامل محاسبه می شود ، یعنی از ۷۷ میلیون (یک سوم دیه کامل) محاسبه می شود. متناسب با بخشی از ریش که از بین رفته است.
تشخیص رشد یا عدم رشد مجدد ریش توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود ، که ما در مقاله دیه برای مردان صحبت کردیم.

“تشخیص اینکه ریش دوباره رشد می کند یا خیر ، به عهده کارشناس رسمی دادگستری است.”

ریش با رضایت

اگر ریش با موافقت مرد بریده شود ، دیه و پول به وی تعلق نمی گیرد. ماده ۵۷۸ قانون مجازات اسلامی ۹۲ می گوید: “ریش مرد ، اگر با رضایت شخص باشد یا در مواردی که اجازه شخص معتبر نباشد ، با موافقت ولی او یا از نظر پزشکی ضروری است ، دیه یا ارش. “بنابراین بریدن ریش یا از بین بردن ریش در سه مورد دیه یا قوس ندارد:
۱- اگر مرد رضایت دهد
۲- اگر رضایت وی معتبر نباشد ، اجازه وی
۳- در صورت نیاز پزشکی

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.