صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / تغيير مهريه تعيين شده در عقدنامه

تغيير مهريه تعيين شده در عقدنامه

میزان مهریه ذکر شده در سند ازدواج فقط در زمان پرداخت در دادگاه و توافق طرفین در مورد نحوه پرداخت ، مثلاً مرد محکوم به پرداخت مهریه ، به جای سکه قابل تغییر یا تغییر است. .
برای مشاوره تبدیل نقطه
مهریه یکی از مهمترین حقوق مالی زنی است که به محض ازدواج صاحب آن می شود. عرفا ، در حین ازدواج ، خواه دائمی یا موقت ، طرفین در مورد میزان مهریه توافق کرده و آن را تعیین کرده اند. با توجه به اینکه در قرارداد با مدت نامعین ، عدم تعیین مهریه منجر به فسخ قرارداد نمی شود و توافق نامه ای برای تعیین مهریه پس از عقد منعقد می شود. اما این مورد خاص به معنای امکان تبدیل مهریه پس از عقد و ذخیره آن در قرارداد نیست.
بعضي از افراد ممكن است مجبور شوند مقدار مهريه را در هنگام ازدواج كمتر يا بيشتر مشخص كنند ، مثلاً به دليل شرايط خانوادگي. اکنون این س arال مطرح می شود که آیا امکان اصلاح مهریه پس از ثبت نام در سند ازدواج وجود دارد؟ در این مقاله ضمن تنظیم تبدیل جهیزیه ، بحث خواهیم کرد که آیا امکان تبدیل و تغییر نوع مهریه وجود دارد یا مقدار آن.

تغيير مهريه در عقدنامه

 

هر چیزی که دارای مزیت مالی و عقلانی مشروع باشد ، می تواند با توافق طرفین در زمان عقد یا قبل از آن ، مهریه تعیین و در سند ازدواج وارد شود. در عقد نکاح دائم برخلاف عقد موقت می توان مهریه را پس از مطالعه فرم عقد تعیین کرد.
اما این بدان معنا نیست که در عقد نامعین یا موقت ، پس از مطالعه فرم قرارداد و توافق در مورد مهریه ، می توان نوع و مبلغ مهریه را تغییر داد یا تبدیل کرد. به این معنی که مثلاً مهریه در زمان ازدواج ۱۴ سکه بهار آزادی بوده است. پس از ازدواج یا پس از درج مهریه در سند ازدواج ، طرفین نمی توانند ۱۴ سکه را با شش دانگ از یک خانه مسکونی جایگزین کنند.
تغییر میزان و نوع مهریه مشخص شده در قرارداد امکان پذیر نیست ، اما طرفین می توانند در یک سند رسمی جداگانه اعتراف کنند که در ازای آن من تعدادی قطعه جهیزیه ، خانه ای با سند رسمی و شماره پلاک دریافت کردم.
مبلغ این خانه که به جای مهریه در سند جداگانه ای به زن پرداخت شده است ، ممکن است بیشتر از مبلغ مهریه قرارداد باشد. اما به هیچ وجه نمی توان میزان مهریه درج شده در سند ازدواج را تغییر داد ، چه به عنوان بخشی از قرارداد دائم یا موقت.

حتما بخوانید: پیش پرداخت پیش پرداخت

امکان تبدیل مهریه از در خواست به زمان ممکن

 

با در نظر گرفتن آنچه در مورد عدم امکان اصلاح مبلغ و نوع مهریه در سند ازدواج گفته شد ، اکنون این سال پیش می آید که جدا از اصلاح و تبدیل مبلغ مهریه و نوع پولی که تعیین شده است به عنوان مهریه ، نوع می تواند تغییر در پرداخت مهریه مرد باشد.
به عبارت دیگر ، آیا مهریه می تواند در صورت تقاضا از فرصتی به جهیزیه برسد؟
مهریه وارد شده در قرارداد سند رسمی است ، بدین معنی که زن هر وقت بخواهد مرد را وادار کند که از او تقاضای پرداخت کند ، اگر نوع مهریه در خواست باشد ، می تواند به آن اعتماد کند.
اگر جهیزیه مقرون به صرفه باشد ، در صورت اثبات توانایی مالی مرد ، زن می تواند آن را مجبور به پرداخت با سندی کند. با تمام این توضیحات ، مرد هر وقت صلاح دید با شناسنامه و قرارداد می تواند به دفتر خانه برود و خواسته خود از زن را از آنچه می تواند به آنچه می تواند تغییر دهد. می خواهد ، یعنی وقتی او آن را درخواست می کند.

بیشتر بخوانید: نحوه پیگیری درخواست جهیزیه

امکان تبدیل به میزان مهریه

 

توضیح دادیم که اصلاح و تبدیل مهریه پس انداز شده در قرارداد امکان پذیر نیست ، بنابراین تبدیل مبلغ مهریه تعیین شده به مبلغ کمتر یا بیشتر از مبلغ تعیین شده امکان پذیر نیست. به عنوان مثال جهیزیه ۱۴ سکه بهار آزادی در نظر گرفته شده است. یک زن و شوهر نمی توانند با شناسنامه به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و قرارداد ببندند و آن را به ۱۱۴ سکه بهار آزادی تبدیل یا به ۱ سکه تبدیل کنند.
بنابراین گفته شده است که زوجین نمی توانند جهیزیه سکه را به اموال منقول یا غیر منقول تغییر دهند که این مقدار از مقدار و معادل مهریه بیشتر یا کمتر است و بالعکس تبدیل مال منقول به املاک غیر ممکن است. .
لازم به ذکر است که اگر زنی از دادگاه مهریه را بپردازد و مرد با صدور حکم قطعی مهریه را پرداخت کند ، در زمان پرداخت ، زن و مرد می توانند موافقت کنند.

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.