نحوه اطلاع از واريز سهام عدالت

اطلاع از واريز سهام عدالت

در حال حاضر ، حدود ۴۹ میلیون ایرانی واجد شرایط سهام عدالت  هستند. این سهامداران می توانند از طریق سیستم اقدام حقوقی با اقدامات قانونی خود مشورت کنند تا لیست سهام را مشورت کنند ، مقدار اسمی سهام را بدانند و با لیست سود سهام واریز شده به حساب خود مشورت کنند.

به منظور خصوصی سازی اموال دولت و کمک به فقرا ، دولت برنامه نهم را تحت عنوان سهام عدالت اجرا کرد. به عنوان بخشی از این طرح ، سبدی متشکل از سهام شصت شرکت دولتی به اقشار کم درآمد جامعه و از این طریق ، مالکیت سهام تعدادی از بنگاههای اقتصادی و دولتی اعطا شد. به این افراد داده شد. اولین سود سهام در سال ۱۹۹۵ به سهامداران پرداخت شد اما تا سال ۱۹۹۸ امکان انتشار و انتقال این سهام وجود نداشت.
در کل ، حدود ۴۹ میلیون ایرانی حق مشارکت در سیستم عدالت را دارند. کسانی که می خواهند مطمئن شوند از مشمولان این سهام هستند یا از وضعیت و ارزش اسمی سهام خود آگاهی دارند می توانند به سامانه سهام عدالت در samanese.ir مراجعه کنند.
سهامداران با مراجعه به این سامانه می توانند با کارت سهام خود مشورت کرده و با توزیع آن آن را خریداری کنند. لازم به ذکر است که دسترسی به کد ملی برای نظارت و اطلاع از سهام سرمایه ضروری است. در ادامه ، ما به توضیح کامل نظرسنجی سهام عدالت خواهیم پرداخت.

ذینفعان سهام عدالت

در ابتدای اجرای برنامه اقدام قانونی در سال ۲۰۰۵ ، این سهام فقط به اقشار خاصی از مردم تعلق داشت. اولین گروه از افراد درگیر در انبار عدالت متشکل از دستیاران کمیته امداد امام خمینی (ره) ، کارکنان بهزیستی ، کارگران ، رزمندگان و جانبازان بودند. پس از این گروه ها ، بازنشستگان و مدیران ارشد نیز برای اقدامات قانونی واجد شرایط شناخته شدند. افراد کمکی از کمیته امداد و بهزیستی امام خمینی (ره) گروه تخفیف نامیده می شوند و اقدامات آنها از اقدامات دیگران ارزش بیشتری دارد.
سرانجام ، تعداد کل سهامداران عدالت به ۴۹۱۵۲،۷۴۱ رسید که شامل گروه های ذکر شده در بالا است. امروزه دیگر امکان دریافت و ثبت اقدامات حقوقی وجود ندارد ، اما امکان آزادی و خرید این اقدامات وجود دارد. بنابراین ، به کسانی که مایل به فروش یا مدیریت مستقیم اقدامات قانونی خود بودند ، این فرصت به آنها داده شد تا با انتخاب روش مستقیم و انتشار اقدامات خود در بازه زمانی تعیین شده توسط دولت ، این کار را انجام دهند.
بیشتر بدانید: راهنمای آزادسازی سهام عدالت

نظرسنجی سهام عدالت

پیگیری اقدامات حقوقی به این معنی است که سهامدار می تواند از طریق سیستم اقدامات حقوقی با برگ اقدام خود مشورت کند. این کارت سهام حاوی اطلاعاتی مانند ارزش اسمی سهام عدالت و لیست سود سهام پرداختی توسط دولت است. با انجام موارد زیر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و با کارت سهام عدالت خود مشورت کنید.

۱- قبل از هر چیز ، در عبارت مرورگر به جستجوی عبارت Justice Justice یا آدرس samanese.ir بپردازید.

۲- وارد صفحه نشان داده شده در تصویر زیر شده و در صفحه اصلی سیستم الکترونیکی سهام عدالت عبارت login را انتخاب کنید.

۳- در این صفحه ، قوانین سیستم برای شما نمایش داده می شود ، شما ابتدا باید مطالب را بخوانید سپس گزینه محتوای فوق را بخوانید و تیک بزنید قبول می کنم و در آخر گزینه ادامه را فعال کنید

۴- حال باید کد ملی خود را کاملاً در قسمت خالی وارد کرده و پس از وارد کردن کد امنیتی گزینه Continue را فعال کنید.

۵- اگر سهام صالح دارید ، می توانید مراحل زیر را ادامه دهید ، اما اگر سهام صالح ندارید ، تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود.

۶- از این مرحله ، تأیید سیستم شروع می شود و در مرحله اول از شما می خواهد نام و نام خانوادگی خود را از بین این سه گزینه انتخاب کنید و پس از انتخاب گزینه صحیح ، جمله را ادامه دهید.

In- در مرحله دوم تأیید ، از شما خواسته می شود که نام پدر خود را از بین سه گزینه ای که در دسترس شماست انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید.

۸- در مرحله سوم تأیید ، باید سال تولد خود را انتخاب کنید و سپس گزینه را برای ادامه فعال کنید.

۹- در آخرین مرحله تأیید ، باید شماره شناسه خود را انتخاب کنید ، توجه داشته باشید که اگر هیچ یک از گزینه ها شامل شماره شناسنامه شما نیست ، باید گزینه نقطه گذاری را انتخاب کنید.

۱۰- در این مرحله ، اطلاعات هویتی سهامدار نمایش داده می شود و پس از مطالعه ، در صورت صحیح بودن اطلاعات ، گزینه تأیید و اتصال را انتخاب کنید.

درباره ی amir

مطلب پیشنهادی

وکیل طلاق توافقی در فشافویه

وکیل طلاق توافقی در فشافویه

وکیل طلاق توافقی در فشافویه موضوعی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *