صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / استعفا قيم چگونه است

استعفا قيم چگونه است

استعفا قيم چگونه است

در این مقاله ، بررسی خواهیم کرد که قيم کیست ، مواردی که قيم تعیین می شود و استعفا می کند.
برای مشاوره استعفا

اهمیت اداره امور زندانیان موجب شده است که قانونگذار در قوانین و مقررات مربوط مواد مربوط به نهاد سرپرستی ، وظایف و اختیارات ولی و پایان ولایت را شامل شود. یکی از دلایل استعفا the ولی ، استعفا وی است. اما در استعفای ولی امر هیچ قانونی در قوانین ایران وجود ندارد. حال س theال این است: آیا ولی می تواند استعفا دهد؟ استعفای مدرس چگونه پیش می رود؟ در پاسخ به این سالات ، در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چه کسی سرپرست است ، موارد تعیین قیم و استعفای قیم چیست.

قيم كيست؟

در قانون مدنی ، سرپرست شخصی است که توسط دادگاه برای حمایت از بازداشت شدگان منصوب می شود. در حقیقت ، خود زندانی قادر به انجام اقدامات خاصی نبود ، به منظور محافظت از وی ، قانونگذار نهادی را تحت عنوان “قیمومیت” در نظر گرفت تا اقدامات زندانی را از طریق سرپرست کنترل کند تا از وی محافظت کند. که حق و حقوق آنها نباید ضایع شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه کسی استاد راهنما است و چه شرایطی دارد کلیک کنید.

انتصاب قيم

ماده ۱۲۱۸ قانون مدنی موارد انتصاب سرپرست را ذکر کرده است. طبق این ماده ، قیم برای افراد زیر تعیین می شود:
– برای افراد زیر سن قانونی که سرپرست خاصی ندارند (پدر و پدربزرگ پدری).
– برای افراد احمق و نابالغ ، که جنون یا نارس بودن آنها بعد از بلوغ رشد کرده است.
– برای افراد احمق و نابالغ که جنون یا عدم رشد آنها به دلیل بلوغ است. برای اطلاعات بیشتر در مورد حضانت اینجا را کلیک کنید.

استعفای قیم

یکی از مواردی که به ولایت خاتمه می دهد استعفا the ولی است. البته قانون استعفای ولی را پیش بینی نکرده و تصمیم خاصی در این زمینه وجود ندارد. اما از آنجا که پذیرش ولایت برای ولی امر واجب نیست ، ادامه اجباری ولایت منطقی به نظر نمی رسد. زیرا سرپرستی نوعی عملکرد نمایندگی است و ولی از طرف دادگاه به عنوان نماینده غایب منصوب می شود. بنابراین استعفای ولی باید طبق ضوابط بند ۲ ماده ۶۷۸ قانون مدنی مانند استعفای وکیل پذیرفته شود. اما از آنجا که این وکالت نوعی کارکرد عمومی و تعهد است که توسط دادگاه به ولی امر تفویض می شود ، استعفای وی نیز باید توسط دادگاه پذیرفته شود. بنابراین ، اگر قیم استعفا دهد ، قبل از آنكه دادگاه استعفای وی را بپذیرد و زندانی را بدون مراقبت رها كند ، مسئول خسارات ناشی از استعفا resign اموال زندانی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد لغو استاد راهنما کلیک کنید.

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.