صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / اجرت المثل چيست

اجرت المثل چيست

اجرت المثل چيست

رداخت اجرت المثل  یکی از اسباب جبران خسارت است که قانونگذار در شرایط خاص و در موارد خاص آن را مطالبه کرده است. غرامت می تواند قیمت کاری باشد که یک شخص انجام داده است یا خسارتی است که در اثر استفاده از اموال شخص دیگری و امثال آن وارد شده است. یک مثال مشهور ، اجرت المثل روزهای عروسی و اجرت المثل روزهای تصرف است. به طور کلی ، میزان اجرت المثل توسط عرف تعیین می شود.
برای مشاوره در مورد نحوه پرداخت

احراز حق یا رسیدن به صاحب حق اولین وظیفه قانون است. قانونگذار از طرق مختلف و در قوانین مختلف سعی در جلوگیری از نقض حقوق افراد و تلاش برای جبران حداکثر آن دارد. یکی از مواردی که قانون گذاران در ادعای حقوق افراد در نظر می گیرند ، خسارت است که یکی از روش های جبران خسارت ، پرداخت قصاص است.
چنین خسارتی ممکن است به سود کار یا به دارایی یا شخص دیگری بوده باشد. این خسارات ممکن است در نتیجه قرارداد یا توافق ضمنی باشد. بنابراین ، در این مقاله به اجرت المثل و انواع آن خواهیم پرداخت.

اجرت المثل

طبق اصل اراده آزاد ، افراد آزادانه می توانند قراردادهای خود را منعقد کنند. به ویژه قراردادهایی که مطابق ماده ۱۰ قانون مدنی منعقد شده اند. هر روشی که برای جبران خسارت ارائه شود معتبر است و قاضی ملزم به دنبال آن است.
بعضی اوقات اتفاق می افتد که خواست مردم معتبر نیست یا اینکه غرامت از قبل تعیین نشده است. بدیهی است که عدم جبران خسارت یک اتفاق ناعادلانه است. بنابراین ، قانونگذار برای جبران خسارت ، مجازات هایی را پیش بینی کرد. بنابراین بهتر است ابتدا بدانیم که ثواب ضرب المثل چیست؟
جبران خسارت روشی است که در قانون برای جبران خسارت ارائه شده است در صورتی که مبلغ و روش آن قرارداد نشده باشد یا توافق نامه معتبر نباشد. در واقع قصاص مبلغی است که ضامن یا شخص مسئول باید در ازای منافع استفاده شده یا تلف شده به مالک بپردازد.
اجرت المثل به معنای واقعی کلمه مخالف پاداش اسمی است. پاداش اسمی مبلغی است که طرفین قبلاً بر آن توافق کرده اند و اراده آنها مقدار آن را تعیین کرده است ، اما اجرت المثل مبلغی است که با عرف خارج از اراده افراد تعیین می شود.
بیشتر بخوانید: مطالبه خسارت ناشی از عدم اجرای تعهد

انواع اجرت المثل

انواع اجرت المثل بر اساس مبدا و دلیل تعیین شده به دو نوع تقسیم می شوند: اجرت المثل سود ناشی از کار و اجرت المثل سود اموال که در این قسمت توضیح خواهیم داد.

اجرت المثل كار

انسان ها در قوانین ایران از جایگاه والایی برخوردارند. قانون اساسی معتقد است که پایه های جمهوری اسلامی بر اساس ایمان به امور استوار است ، یکی از آنها شأن و ارزش والای انسان ها است. بنابراین ، انسان هرگز به عنوان مال شناخته نمی شود ، اما آنچه انجام می دهد دارای ارزش اقتصادی و مالی است و باید جبران شود.

آنچه در این قانون به عنوان اجاره افراد شرط شده نیز اجاره كار انجام شده توسط فرد است. همچنین سفارشی بسته به کار و نوع کار میزان عمل انسان را تغییر می دهد. بنابراین ، اگر کار شخصی دارای ارزش اقتصادی عرفی باشد و بدون قصد هدیه یا اقدام رایگان باشد ، شخصی که کار را به دستور خود انجام داده به اندازه پاداش ضمانت و مسئولیت دارد.

یک نمونه مشهور از این دستمزد ضرب المثل تعیین شده توسط قاضی برای کار یک زن است که در مقاله ضرب المثل های روز ازدواج بحث کردیم. در ماده ۶۷۶ قانون مدنی نیز در مورد اجرت المثل وكیل آمده است: “حق الزحمه وكیل منوط به قرارداد بین طرفین خواهد بود و اگر قرارداد یا مبلغ قرارداد نباشد ، مشمول عرف است. یک عادت طبیعی نیست ، وکیل حق جبران خسارت را دارد. ”

مورد دیگر در این قرارداد مضاربه است که در صورت عدم احراز شرایط مقرر در قانون مضاربه محسوب نمی شود و نماینده حق دریافت غرامت را دارد.

اجرت المثل اموال

قوانین ایران ، در موارد مختلف ، مالک را مستحق قصاص دانسته است. یکی از متداول ترین نمونه های آن ، دستمزد اجاره ای ضرب المثل هنگام انقضا مدت اجاره است. در این رابطه ، ماده ۴۹۴ قانون مدنی مشخص می کند:
“اجاره به محض انقضا مدت فسخ می شود ، و اگر پس از این انقضا مستأجر همان مستأجر را برای مدت زمانی بدون اجازه مالک نگه دارد

درباره amir

این مطالب را نیز ببینید!

وکیل مهاجرت به آمریکا+بهترین+متخصص+تضمینی

وکیل مهاجرت به آمریکا وکیل مهاجرت به آمریکا_کشور آمریکا به دلیل جایگاه اقتصادی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.